يکشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۵:۱۲
کد خبر: ۱۱۳۹۵۴
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۷

مدیرعامل گروه هنرهای نمایشی بنیاد فرهنگی روایت فتح گفت: سوگواره نمایشی «رکعت به رکعت عاشقی» با هدف انتقال ارزش‌ها و مفاهیم دینی و مذهبی در قالب اثر هنری با شیوه‌ای بدیع و به صورت تلفیقی، دهه نخست محرم سال جاری پذیرای عموم مخاطبان و علاقمندان خواهد بود.
امیر نصیربیگی با اعلام این مطلب افزود: به مناسبت ایام سوگواری و عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و با هدف تلفیق روح حماسی این رخداد عظیم تاریخی با هنر ارزشمند و فاخر تعزیه و پرده‌خوانی، این برنامه با حضور هنرمندان برجسته نمایش‌های آئینی سنتی از جمله سیاوش طهمورث و سید عظیم موسوی و جمعی از فعالان عرصه تعزیه کشور برگزار خواهد شد.
وی در ادامه گفت: یکی از اهداف مهم گروه هنرهای نمایشی بنیاد فرهنگی روایت فتح، حمایت از هنرهای آیینی و مذهبی است که بر پایه اعتقادات و باورهای دینی مردم و جامعه بنا گردیده است و قصد داریم تا ان شاء الله این روند را از لحاظ کمی و کیفی توسعه داده و ارتقاء بخشیم.
مدیرعامل گروه هنرهای نمایشی بنیاد فرهنگی روایت فتح افزود: این سوگواره نمونه‌ای از ادای دین هنرمندان و قشر فرهیخته هنرهای نمایشی کشور به واقعه عاشوراست که امیدواریم با همیاری و همکاری دستگاه‌های ذیربط و مسئولان و متولیان امر از اینگونه آثار که ریشه در باورها و ارزش‌های جامعه دارد حمایت بیشتر و بهتری به عمل آید تا در طول سال شاهد برپایی بیشتر این گونه مجالس باشیم.
وی در ادامه افزود: انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس از این پس با نام گروه هنرهای نمایشی بنیاد فرهنگی روایت فتح فعالیت خود را در عرصه تولیدات و مشارکت‌ها، مجامع و جشنواره‌ها و انتشارات ادامه خواهد داد و همچون گذشته در حوزه هنرهای نمایشی کشورحضوری موثر و فعال خواهد داشت.
گفتنی است سوگواره نمایشی رکعت به رکعت عاشقی از غروب جمعه 31 شهریور مصادف با شب اول محرم‌الحرام لغایت یکشنبه 10 مهر مصادف با شام غریبان حضرت سیدالشهداء (ع) بعد از اذان مغرب به همت گروه هنرهای نمایشی روایت فتح در محل بنیاد فرهنگی روایت فتح واقع در میدان فردوسی ابتدای خیابان شهید سپهبد قرنی روبروی پمپ بنزین به مدت 10 شب برگزار خواهد شد.نام:
ایمیل:
* نظر: