شنبه ۳۰ تير ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۲
کد خبر: ۱۱۳۸۸۱
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۹
مسابقات جام قهرمانان بزرگ جهان - ژاپن

سرویس ورزشی-
نخستین دیدار تیم ملی والیبال ایران در جام قهرمانان بزرگ جهان صبح روز گذشته در سالن نیپون گایشی شهر ناگویا برابر تیم ملی ایتالیا برگزار شد که در پایان ایران با نتیجه ۳ بر ۲ حریف قدرتمند خود را شکست داد.
​در ست اول این دیدار شاگردان کولاکوویچ نمایش خوب و قابل قبولی داشتند و پس از آنکه وقت استراحت اول را از حریف بردند و تا وقت استراحت دوم هم پایاپای پیش رفتند، از امتیاز ۱۶ به بعد فاصله را کمی بیشتر کردند و ۱۹ بر ۱۷ هم از حریف پیش افتادند. نمایش خوب ملی پوشان ایران ادامه داشت و سرویس‌های خوب و عملکرد کم‌اشتباه باعث شد ست اول با برتری ۲۵ بر ۱۹ تیم ایران به پایان برسد.
شروع ست دوم با برتری ایران همراه بود و سرویس‌های خوب ملی پوشان کشورمان باعث شد سه امتیاز از حریف پیش بیافتند و با همین برتری وقت استراحت اول را با برتری خودشان همراه کنند. با این حال در ادامه این ایتالیا بود که از وقت دوم استراحت کم‌اشتباه‌تر از قبل ظاهر شد در دفاع روی تور نمایش بهتری از حریف خود داشت. درحالی که دو تیم روی امتیاز ۲۰ مساوی شدند و تا امتیاز ۲۳ هم در رقابتی پایاپای پیش رفتند اما ایتالیا توانست دو امتیاز بعدی را بگیرد و ست دوم را از آن خود کند.
تیم ملی ایتالیا که بعد از واگذاری ست اول کمی بهتر شد و با‌اشتباهات کمتری کار را پیش برد، پس از انکه گیم دوم را از ایران گرفت در ست سوم هم رقابتی نزدیک با شاگردان کولاکوویچ داشت و در سرویس‌ها بهتر عمل کرد اما از امتیاز ۲۰ به بعد دو تیم کاملا نزدیک پیش رفتند و ایران با وجود اینکه دو امتیاز عقب بود اما در امتیاز ۲۲ مساوی کرد. با این حال رقابت نزدیک دو تیم تا امتیاز ۲۸ ادامه داشت و در نهایت این ایران بود که ست سوم را به سود خود تمام کرد.
شروع خوب ایتالیا در ست چهارم تاحدودی کار ملی‌پوشان ایران را تحت تاثیر قرار‌داد. حریف اروپایی با سرعت دادن روی تور امتیازات خوبی را جمع‌آوری کرد و تا ۱۳ بر ۹ هم از ایران پیش افتاد اما ملی‌پوشان کشورمان با تلاش زیادی که داشتند این فاصله را کمتر کردند و در امتیاز ۱۷ به این تیم رسیدند. در ادامه ایتالیا بازهم دو امتیاز پیش افتاد اما ایران در امتیاز ۲۱ بازهم کار را به تساوی کشاند و با هوشیاری میلاد عبادی‌پور ۲۳ بر ۲۲ از حریف پیش افتاد اما بازهم دو تیم در امتیاز ۲۴ مساوی شدند تا دوئل دوباره آغاز شود و در نهایت ایتالیا ۳۱ بر ۲۹ برنده شد تا کار به ست پنجم کشیده شود.
ایتالیایی‌ها مثل سه ست قبلی شروع خوبی در ست پنجم داشتند و از ایران پیش افتادند اما بازهم رقابت دو تیم کاملا نزدیک دنبال شد تا اینکه ایران ۸ بر ۵ از حریف خود پیش افتاد و با دفاع خوب روی توپ میلاد عبادی‌پور و سرویس‌های خوب سعید معروف در نهایت ست پنجم را هم با پیروزی پشت سرگذاشتند و در نهایت برنده این بازی شدند.
تیم ملی والیبال ایران امروز چهارشنبه در دومین دیدار خود به مصاف آمریکا می‌رود که این مسابقه نیز از ساعت ۱۱:۱۰ دقیقه به وقت تهران شروع می‌شود.
برتری قاطع برزیل مقابل فرانسه
روز گذشته در نخستین بازی، تیم فرانسه برابر برزیل قرار گرفت و با نتیجه سه بر صفر مغلوب این تیم شد. برزیل در سه ست پیاپی و با امتیاز‌های ۲۷ بر ۲۵، ۲۷ بر ۲۵ و ۲۵ بر ۲۲ برابر فرانسه به پیروزی رسیدند و با کسب سه امتیاز شیرین برای دیگر تیم‌های حاضر خط و نشان کشیدند. در پایان این دیدار ریکاردو لوکارلی با کسب ۱۵ امتیاز به عنوان امتیازآورترین بازیکن میدان معرفی شد. در سوی دیگر استفان بویر هرچند ۱۱ امتیاز برای خروس‌ها کسب کرد اما نتوانست مانع شکست سنگین تیمش برابر سلسائو شود. برزیل با چهار قهرمانی پر افتخارترین تیم رقاربت‌های والیبال جام بزرگ قهرمانی قاره‌ها به حساب می‌آید.
در بازی سوم دیروز نیز تیم آمریکا موفق شد با نتیجه سه بر صفر ژاپن را شکست دهد.شاگردان جان اسپارو با وجود تشویق‌های پروشور چشم بادامی‌ها در ورزشگاه ناگویا، در سه ست متوالی و با امتیازهای ۲۵ بر ۲۱، ۲۵ بر ۱۸ و ۲۵ بر ۱۳ توانستند میزبان را به زانو درآورند. آمریکا با این پیروزی و کسب سه امتیاز و به دلیل معدل امتیازی بهتر در پایان روز نخست بالاتر از برزیل در صدر جدول رده بندی ایستاد و ژاپن در قعر جدول قرار گرفت.
برنامه کامل مسابقات
برنامه مسابقات والیبال جام قهرمانان بزرگ جهان به شرح زیر است:
چهارشنبه ۲۲ شهریورماه: ناگویا
* برزیل .......................................................................................... ایتالیا
* ایران ............................................................. آمریکا (ساعت 11:10)
 *ژاپن ........................................................................................... فرانسه
جمعه ۲۴ شهریورماه: اوساکا
* ایران .............................................................. برزیل (ساعت 08:10)
*فرانسه ........................................................................................ آمریکا
* ژاپن ............................................................................................. ایتالیا
شنبه ۲۵ شهریورماه: اوساکا
* برزیل ......................................................................................... آمریکا
*فرانسه .......................................................................................... ایتالیا
*ژاپن .................................................................. ایران(ساعت 14:45)
یکشنبه ۲۶ شهریورماه: اوساکا
* ایتالیا ......................................................................................... آمریکا
* ایران ............................................................. فرانسه(ساعت 10:10)
* ژاپن ............................................................................................ برزیل


نام:
ایمیل:
* نظر: