جمعه ۰۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۳:۵۰
کد خبر: ۱۱۳۸۵۶
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۷
یک مسئول خبر داد
دبیر انجمن شیرینی و شکلات، استفاده از الکل و مشروبات الکلی را در برخی از محصولات شیرینی و شکلات خارجی تایید کرد.

جمشید مغازه‌ای در مورد بحث‌های مطرح شده مبنی بر وجود الکل و مشروبات در برخی محصولات شیرینی و شکلات وارداتی اظهار داشت:‌ در برخی محصولات خارجی از الکل به عنوان ماده نگهدارنده استفاده می‌شود.
وی همچنین از برگزاری شانزدهمین نمایشگاه تخصصی شیرینی و شکلات از 24 تا 27 شهریور ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران خبر داد و گفت:‌ در این نمایشگاه 340 شرکت داخلی و 68 شرکت خارجی از 26 کشور دنیا حضور دارند و این نمایشگاه در سه بخش ماشین‌آلات، مواد اولیه و محصول برگزار می‌شود.
دبیر انجمن شیرینی و شکلات ادامه داد: تعداد شرکت‌های خارجی که سال گذشته در نمایشگاه حضور داشتند 72 مورد بود اما به دلیل برخی اتفاقات سیاسی، تعداد شرکت‌های خارجی حاضر در نمایشگاه امسال کاهش یافته است.
به گفته مغازه ای، بعد از برجام طوفانی از حضور هیئت‌های تجاری و شرکت‌های خارجی را در ایران داشتیم، اما در حال حاضر با کاهش استقبال شرکت‌های خارجی برای حضور در نمایشگاه روبه‌رو هستیم.
وی با‌اشاره به اینکه قاچاق محصولات شیرینی و شکلات از دو طریق به کشور صورت می‌گیرد،‌ بیان کرد: یکی از طریق گمرکات رسمی و به روش کم اظهاری انجام می‌شود و دیگری نیز از مبادی غیررسمی صورت می‌گیرد.
دبیر انجمن شیرینی و شکلات توضیح داد: برای جلوگیری از قاچاق این محصولات به دو روش گازانبری اقدام کرده‌ایم که بر این اساس طی جلساتی با مسئولان گمرک توانستیم قیمت‌ها را شفاف‌سازی کنیم تا واردات شیرینی و شکلات بر اساس اظهارات درست و با پرداخت حقوق و عوارض مناسب صورت گیرد.مغازه‌ای اضافه کرد: برای جلوگیری از واردات غیررسمی شیرینی و شکلات نیز با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز جلسه‌ داشتیم تا این بخش نیز بیشتر کنترل شود.وی با‌اشاره به ظرفیت دو میلیون و 400 هزار تنی صنعت شیرینی و شکلات در کشور،‌ گفت: سال گذشته یک میلیون و 700 هزار تن تولید داشتیم که 240 هزار تن از این محصولات به ارزش 600 میلیون دلار صادر شد.نام:
ایمیل:
* نظر: