جمعه ۰۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۳:۵۰
کد خبر: ۱۱۳۸۵۰
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۶
مدیر تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی:
مدیر تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از رکوردشکنی مصرف بنزین در سال جاری در ۱۶ شهریورماه با میزان 104/7 میلیون لیتر خبر داد و برجام را یک علت این اتفاق دانست.


سیدمحمدرضا موسوی‌خواه در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد میانگین مصرف بنزین در سال جاری، اظهار کرد: میانگین مصرف روزانه بنزین در سال جاری ۸۱ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر بوده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته (74/9 میلیون لیتر) 8/4 درصد رشد داشته است. رشد مصرف بنزین در شهریورماه سال جاری نسبت به شهریورماه گذشته9/6 بوده است.
وی افزود: پیش‌بینی می‌شد میزان مصرف بنزین در سال جاری 5/5 درصد رشد داشته باشد، اما این میزان به 8/4 درصد رسید که عوامل زیادی از جمله گشایش‌های پس از برجام، افزایش تولید و واردات خودرو، ارتقای سطح مالی مردم و غیره در افزایش میزان مصرف تاثیر داشته‌اند.
مدیر تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در ادامه با اشاره به ظرفیت سی ان جی در کشور، گفت: در کشور بیش از ۴۰ میلیون مترمکعب در روز ظرفیت سی‌ان‌جی وجود دارد که فقط ۵۰ درصد آن یعنی حدود ۲۱ میلیون مترمکعب سی‌ان‌جی در روز مورد استفاده قرار می‌گیرد.موسوی‌خواه در مورد بیشترین میزان مصرف بنزین در سال ۱۳۹۶، اظهار کرد: میزان مصرف بنزین در شانزدهم شهریورماه با 104/7 میلیون لیتر رکورد زد. پیش از این بیشترین میزان مصرف بنزین در ۱۲ فروردین‌ماه و به میزان 102/4 میلیون لیتر بود.وی با اشاره به بازگشت حجاج به کشور، گفت: از دیروز شاهد بازگشت حجاج به کشور بودیم که دراین راستا سوخت هوایی تامین شده است. میانگین مصرف سوخت هوایی از ابتدای سال 5/2 میلیون لیتر و در شهریورماه 5/6 میلیون لیتر بوده است.مدیر تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در ادامه با اشاره به آغاز سال تحصیلی و آغاز ایام محرم، ادامه داد: احتمال می‌رود میزان مصرف بنزین با آغاز سال تحصیلی و افزایش تردد شهری نسبت به سایر ایام افزایش یابد. از سوی دیگر در ماه محرم شاهد تردد هیئت‌های مذهبی خواهیم بود. در این راستا تامین سوخت حرارتی و گاز مایع برای هیئت‌های مذهبی صورت گرفته است. میزان ذخیره‌سازی گاز مایع نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۰ درصد بوده است.
موسوی‌خواه تاکید کرد: در حال حاضر ذخیره بنزین کشور کافی بوده و مشکلی در این راستا وجود ندارد.


نام:
ایمیل:
* نظر: