دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۴
کد خبر: ۱۱۳۷۹۸
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۵
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش شهر تهران با ‌اشاره به ورود ۲۷۰۰ معلم به پایتخت در سال تحصیلی جدید، گفت: ۱۳۰۰ نفر از افراد در آستانه بازنشستگی نیز به خدمت خود ادامه می‌دهند.


محسن بهارلو در گفت‌وگو با تسنیم، در پاسخ به این پرسش که در نقل و انتقال برون استانی فرهنگیان چه تعداد نیرو به پایتخت وارد شده‌اند؟ و وضعیت معلمان برای شروع سال تحصیلی جدید چگونه است؟ اظهار داشت: 2700 نیروی انسانی از سایر استان‌ها به پایتخت منتقل شده‌اند.
وی افزود: در این رابطه 1900 معلم در سال‌ گذشته به تهران آمده بودند که طبق برنامه پنجم توسعه انتقال آنها موقت بود و امسال با دائمی شدن انتقال آنها موافقت کردیم. به همین دلیل 800 نیروی انسانی جدید به تهران آمده‌‌اند.معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش شهر تهران گفت: معلمان مرد در رشته‌های خود ساماندهی می‌شوند. همچنین افرادی که رشته‌هایشان مرتبط با مراقب سلامت، مشاور تحصیلی و مربی امور تربیتی است و تربیت‌بدنی است در گروه‌های خود ساماندهی می‌شوند.بهارلو ادامه داد: با انتقال معلمان زن به شهر تهران به شرط آموزگاری موافقت کرده‌ایم چرا که ترکیب نیروی انسانی در تهران متوازن نیست و 71 درصد نیروهای ما زن و 29 درصد مرد هستند.وی با‌ اشاره به روند بازنشستگی معلمان در تهران، عنوان کرد: روند بازنشستگی ما بسیار تند است و امسال حدود 4000 نفر از آموزش و پرورش تهران بازنشسته می‌شوند و برآورد این است که تا سال 1400 حدود 33 هزار نفر در تهران بازنشسته شوند.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش شهر تهران بیان کرد: در آزمون استخدامی سال گذشته 600 نفر در تهران جذب شده‌اند و ورودی ما از دانشگاه فرهنگیان سالانه 500 نفر است بر همین اساس میزان نیروهای خروجی و نیروهای ورودی با یکدیگر تناسب ندارد.
بهارلو با ‌اشاره به اینکه در نقل و انتقال برون استانی 362 معلم که دارای شرایط خاص بودند از شهر تهران خارج شدند، بیان کرد: برای جبران کسری نیروی انسانی از روش‌های مختلف از جمله پرداخت حق‌التدریس و استمرار خدمت بازنشسته‌ها مشروط بر اینکه در واحدهای آموزشی فعالیت کنند، استفاده خواهیم کرد.


نام:
ایمیل:
* نظر: