يکشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۰
کد خبر: ۱۱۳۷۸۱
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۲
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی با‌اشاره به اولویت جذب سرمایه خارجی در مسیر توسعه استان اعلام کرد: در این راستا در نیمه نخست امسال 36 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در استان جذب شده است.

  تبریز - خبرنگار کیهان:

رضا حسینی افزود: این میزان سرمایه‌گذاری خارجی در طرح‌های خودرو ، اکتشافات معدنی طلا، تولید نخ، تولید پروفیل و ساخت ماشین آلات بتن سبک، کارخانه فرآوری طلا و تولید ام دی اف جذب شده است.
وی همچنین گفت: در نیمه اول سال جاری مطالعات امکان سنجی 120 طرح و فرصت سرمایه‌گذاری در آذربایجان شرقی توسط اداره کل امور اقتصادی و دارایی انجام شد که این طرح‌ها شامل فرصت‌ها و پروژه‌های زیربنایی، دانش بنیان، صنعت و معدن، کشاورزی، نیمه تمام و توسعه‌ای بود که در مرحله ترجمه به زبان انگلیسی است.
وی ادامه داد: بازاریابی برای طرح‌های استان از طریق نمایندگی وزارت امور خارجه، مذاکره با شوراهای مشترک بازرگانی ایران با سایر کشورها، اتاق‌های سراسر کشور، اطلاع‌رسانی به شرکت‌های سرمایه‌گذاری داخلی، ارائه به هیئت‌های خارجی پذیرش شده در استان ارائه شده است.
حسینی با بیان اینکه مکاتبه و رایزنی با حدود 70 شرکت سرمایه گذار داخلی به صورت مستمر در حال انجام است،گفت: از ابتدای امسال 9 هیئت از کشورهای اندونزی، ترکیه، آلمان و لهستان پذیرش شده است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: 45‌ میلیون دلار برای احداث سه نیروگاه مقیاس کوچک در مجموع 49مگاوات در مرحله صدور مجوز قرار دارد و همچنین اقدام لازم برای اخذ مجوز و مصوبه هیئت سرمایه‌گذاری خارجی برای احداث نیروگاه بادی و خورشیدی به میزان 45 میلیون دلار سرمایه‌گذاری انجام گرفته است.


نام:
ایمیل:
* نظر: