چهارشنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۸
کد خبر: ۱۱۲۶۲۴
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۳
رهبر اپوزیسیون ترکیه درحالی‌که اردوغان را یک «کودتاچی» معرفی می‌کرد وی را به «کشورداری دیکتاتورمآبانه» متهم کرد.

 

به گزارش ایسنا، کمال قلیچداراوغلو، رهبر حزب اپوزیسیون «مردم جمهوری‌خواه» در مصاحبه‌ای با خبرگزاری فرانسه گفت که بر این باور است «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهور ترکیه از اقدامات وی می‌ترسد و در نهایت در هر سخنرانی وی را مورد حملات خود قرار می‌دهد. قلیچداراوغلو اخیرا کنگره چهار روزه عدالت را برای برجسته کردن خشونت‌ها در سرکوب غیرمنتظره ناشی از کودتای نافرجام سال گذشته میلادی برگزار کرد.
وی ادامه داد:‌ «بگذارید اردوغان هرقدر که می‌خواهد تهدید کند. ما حقیقت را می‌گوییم. ما از عدالت، دموکراسی،‌ استقلال سیستم قضایی و آزادی رسانه‌ای دفاع می‌کنیم چون حق با ماست. او مرا شبیه به یک تهدید می‌داند. او هر زمان که دستش برسد در سخنرانی‌هایش من را تهدید می‌نامد اما ما از این تهدیدها نمی‌ترسیم.»
وی همچنین گفت که رئیس‌جمهور ترکیه به «بیماری قلیچداراوغلویی» مبتلاست، چون هر روز در سخنرانی‌های شدیداللحنش وی را هدف قرار می‌دهد. رهبر حزب مردم جمهوریخواه همچنین در پاسخ به سؤالی درباره اینکه آیا اقداماتش، جایگاه و موقعیت اردوغان را در معرض خطر قرار می‌دهد یا خیر؟ گفت: «اردوغان شغلی ندارد. آیا دیکتاتورها شغلی دارند؟ آیا کودتاچیان شغلی دارند؟»
رهبر اپوزیسیون ترکیه، رئیس‌جمهور ترکیه را به برگزاری یک «کودتای غیرنظامی» متهم کرد که به گفته منتقدان به خوبی توانست با این اقداماتش همه مخالفانش را از میدان به در کند. وی گفت: «ترکیه در حال حاضر در کودتا به سر می‌برد. پارلمان ترکیه هیچ فعالیتی ندارد. آنها اموال مخالفان را مصادره و بلوکه می‌کنند. آیا این دموکراسی است؟»


نام:
ایمیل:
* نظر: