شنبه ۳۰ تير ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۳
کد خبر: ۱۱۱۲۰۴
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۹
نماینده دبیرکل سازمان ملل در سفر به تهران مطرح کرد
در دیدار نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن با وزیر خارجه کشورمان ضمن بررسی آخرین تحولات یمن بر لزوم پایان دادن به فاجعه انسانی در این کشور و یافتن راه‌حل سیاسی جامع تأکید شد.


اسماعیل ولد الشیخ احمد نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن که به منظور رایزنی با مقامات کشورمان درباره آخرین تحولات یمن به تهران سفر کرده، بعدازظهر دیروز (شنبه) با محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد. در این دیدار آخرین تحولات یمن بررسی و بر لزوم پایان دادن به فاجعه انسانی در این کشور و یافتن راه حل‌های سیاسی جامع تاکید شد. وی در این دیدار از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران برای حل سیاسی بحران یمن قدردانی کرد.
قدردانی از حمایت کشورمان
 از یمن
معاون وزیر خارجه ایران و نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن ضمن رایزنی در خصوص آخرین تحولات یمن، درباره ایده‌های جدید برای ایجاد گشایش در بن‌بست سیاسی موجود تبادل‌نظر کردند.
«اسماعیل ولد الشیخ احمد» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن که در حال دیدار از تهران است، ظهر دیروز (شنبه) 21 مرداد 1396 با حسین جابری‌انصاری معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه، دیدار و رایزنی کرد.
به گزارش فارس، در این دیدار که با ضیافت ناهار میزبان به افتخار مهمان ادامه یافت، نماینده دبیرکل سازمان ملل گزارشی از آخرین وضعیت انسانی در یمن و تلاش‌ها و رایزنی‌های اخیر خود برای تحرک مجدد در مسیر حل سیاسی بحران یمن ارائه و از جمهوری اسلامی ایران درخواست کرد از این تلاش‌ها حمایت کند.
جابری انصاری نیز ضمن ابراز نگرانی از بحران شدید انسانی در یمن و اعلام حمایت از تلاش‌های سازمان ملل برای پایان دادن به جنگ و بحران یمن، چارچوب پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران برای حل سیاسی بحران یمن و اصولی که باید در مسیر حل این بحران مورد توجه قرار گیرد را برشمرد.
طرفین همچنین در این دیدار درباره ایده‌های جدید برای ایجاد گشایش در بن بست سیاسی موجود تبادل نظر کردند.نام:
ایمیل:
* نظر: