جمعه ۲۹ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۶
کد خبر: ۱۱۱۱۹۰
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۸
سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر پیشنهادی بهداشت دولت دوازدهم با حضور در فراکسیون امید علاوه بر پاسخ به سؤالات نمایندگان، برنامه خود برای 4 ساله آتی وزارتخانه بهداشت و درمان را تشریح کرد.


قاضی‌زاده هاشمی گفت: در دولت جدید طرح تحول سلامت باید ادامه یابد، رئیس‌جمهور نیز در نطق انتخاباتی و بعد از آن تأکید داشتند حوزه سلامت و طرح تحول در اولویت قرار دارد.
وی در پاسخ به سؤال نمایندگان در خصوص رفع مشکلات بین وزارت بهداشت و درمان و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: منابع وزارت بهداشت و درمان از سازمان برنامه و بودجه و بیمه‌ها تأمین می‌شود؛ با توافقی که با آقای نوبخت رئیس‌سازمان برنامه و بودجه و دستور رئیس‌جمهور که گفتند در 3 ماهه اول در شورای اقتصاد منابع این وزارتخانه برای 4 سال آتی مشخص خواهد شد تا منابع سالانه و یک دوازدهم آن تعیین و تخصیص یابد اما منابع مربوط به بیمه‌ها نیز بر اساس تصمیم دولت و قوانین نیز تأمین خواهد شد.
در این جلسه، فرید موسوی نماینده مردم تهران در مجلس گفت: دستاوردهای طرح تحول سلامت به جهت درآمد و هزینه باید شفاف شود، ادامه اجرای این طرح نیازمند منابع مالی بسیار است بنابراین دولت باید نحوه تأمین این منابع را شفاف کند، همچنین درخواست می‌شود در دولت جدید از نخبگان و فعالان اجتماعی توانمند و متخصص در این مجموعه استفاده شود.


نام:
ایمیل:
* نظر: