جمعه ۲۹ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۵
کد خبر: ۱۱۱۱۸۹
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۸

محمدجواد آذری جهرمی وزیر پیشنهادی ارتباطات درجلسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از معضلات اجتماعی بحث‌اشتغال است در این 4 سال باید از این فضا استفاده و خود را به استاندارد جهانی در حوزه ‌اشتغال در بحث فناوری اطلاعات برسانیم؛ در برنامه‌ای که دولت تدوین کرده و به مجلس ارایه کرده و در واقع دولت تعهد 900هزار ‌اشتغال را داشت که 100هزار شغل آن مربوط به وزارت ارتباطات است.
وی با بیان اینکه 17 درصد فارغ التحصیلان به عرصه فناوری اطلاعات و کامپیوتر اختصاص دارد، ادامه داد: ارزش این ‌اشتغال در اینجا مشخص می‌شود و در این باره مهاجرت‌ها معکوس شد؛ البته با موانع جدی در این عرصه روبرو هستیم.
جهرمی آذری با بیان اینکه سهم فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور حدود 2 درصد است، تصریح کرد: در برنامه ششم 2 و نیم درصد دیده شده و بنا است از این میزان 2 درصد سهم فناوری اطلاعات باشد.
وی ادامه داد: برنامه اصلی ما استفاده از فرصت انقلاب دیجیتال و هدف اصلی رسیدن به ‌اشتغال است؛ بخش فناوری اطلاعات بخش کوچکی از ثروت عمومی را تشکیل می‌دهد.
وی افزود: هدف ما ایجاد ‌اشتغال در حوزه فناوری اطلاعات است و باید با نگاه توسعه‌ای و توجه به خطوط قرمز کشور این موضوع را مورد توجه قرار‌داد .
وزیرپیشنهادی ارتباطات دولت دوازدهم گفت: در این دنیا این حوزه توسط جوانان اداره می‌شود و اقتصادی این موضوعات سن جوانی را می‌طلبد.


نام:
ایمیل:
* نظر: