جمعه ۲۹ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۶
کد خبر: ۱۱۱۱۸۵
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۷
حبیب الله بیطرف که در جلسه فراکسیون نمایندگان مستقلین ولایی حاضر شده بود پیرامون آن گفت: در این جلسه نمایندگان مشکلاتی از قبیل چالش‌های پیش روی تأمین آب در مناطق روستایی مطرح کردند که در این زمینه برنامه داریم.


وزیر پیشنهادی نیرو در ادامه با ‌اشاره به عدم تعادل میان منابع و مصارف آب در کشور عنوان کرد: ما کشوری کم آب هستیم اما میزان مصرف آب نسبت به میزان جهانی بسیار بیشتر است که بخش اعظم آن در بخش کشاورزی مصرف می‌شود که باید آن را کاهش دهیم.
تأمین آب بهداشتی با استانداردهای جهانی برای مصارف شرب همه کشور به خصوص مناطق کم آب مورد سؤال نمایندگان بود که وی گفت: در این روش استفاده از منابع جدید مثل نمک زدایی و آب شیرین کن‌ها را مد نظر داریم.
بیطرف در ادامه عنوان کرد: مهم‌ترین مسئله در کاهش بحران آب در ایران تعادل بخشی در منابع و مصارف آب است که در این زمینه رویکرد تأثیرگذار مدیریت یکپارچه آب مهم بوده و همزمان به بحث‌های تأمین آب و مصرف و توزیع آب باید توجه شود.
وزیر پیشنهادی نیرو در پایان جنبه‌های زیست‌محیطی و اجتماعی و اولویت گذاری در تأمین آب سالم روستایی را از مهم‌ترین کارهای این وزارتخانه در آینده برشمرد و گفت: استفاده از پسآب‌ها برای مصارف کشاورزی و صنعتی می‌تواند راهکار تعدیل بحران در ایران باشد.نام:
ایمیل:
* نظر: