جمعه ۲۹ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰
کد خبر: ۱۱۱۱۶۱
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۷

پاسخ سازمان لیگ به مدیرعامل پرسپولیس:
هنوز دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون بدهکارید!
سازمان لیگ میزان مبلغ درآمد پرسپولیس حاصل از بلیت فروشی در فصل گذشته را اعلام کرد. سازمان لیگ با ‌اشاره به میزان مبلغ درآمد پرسپولیس از بلیت‌فروشی فصل گذشته اعلام کرد: «پرسپولیس در فصل گذشته در 15 مسابقه لیگ برتر میزبان و یک بازی هم از داشتن تماشاگر محروم بود. بازی پرسپولیس و سیاه جامگان بدون تماشاگر برگزار شد. آمار دقیقی که ناظران سازمان لیگ از تعداد تماشاگران پرسپولیس در 14 بازی گزارش داده‌اند، 658 هزار و 500 نفر بوده است. پرسپولیس فصل گذشته در جام حذفی هم به دلیل حذف زودهنگام تماشاگری نداشت.فصل گذشته 512 هزار و 648 قطعه بلیت برای مسابقات پرسپولیس فروخته شده که درآمد حاصل از فروش این تعداد بلیت، 4 میلیارد و 400 میلیون تومان است که پس از کسر 35 درصد از شرکت برهان مبین، هزینه‌های نیروی انتظامی، شرکت واحد اتوبوسرانی، 10 درصد فدراسیون فوتبال، 5 درصد سازمان لیگ و 5 درصد هیئت فوتبال استان تهران، درآمد حاصله پرسپولیس از این رقم 2 میلیارد و 200 میلیون تومان بوده است. سازمان لیگ این درآمد پرسپولیس را از بدهی‌های باشگاه نزد سازمان لیگ کسر کرده و باشگاه پرسپولیس 2 میلیارد و 100 میلیون تومان دیگر به سازمان لیگ بدهکار است.» سازمان لیگ در حالی این اطلاعیه را صادر کرده که علی اکبر طاهری مدیرعامل پرسپولیس پس از بازی با نفت تهران گفته بود که مشخص نیست درآمد 7 میلیارد تومانی پرسپولیس از بلیت‌فروشی کجا رفته است و به پرسپولیس 9 میلیون تومان پرداخت کرده‌اند.
واکنش سخنگوی فیفا
به محرومیت شجاعی و حاج صفی از تیم ملی
سخنگوی فیفا با‌ اشاره به بررسی محرومیت دو بازیکن ایرانی اعلام کرد که فدراسیون فوتبال ایران باید درباره این محرومیت توضیح دهد. به‌ گزارش رویترز، محرومیت دو بازیکن ایرانی از تیم‌ ‌ملی فوتبال بازتاب‌های زیادی داشته است. یکی از سخنگوهای فیفا در رابطه با همین موضوع با خبرگزاری رویترز به صحبت پرداخت و درباره اظهارات مسئولان وزارت ورزش و جوانان ایران درباره مسعود شجاعی و احسان حاج صفی، گفت‌: ما موضوع را به دقت بررسی می‌کنیم و از فدراسیون فوتبال ایران خواسته‌ایم که درباره این موضوع به ما توضیح دهد. در حال‌ حاضر هیچ اظهارنظری نمی‌خواهیم انجام دهیم و منتظر پاسخ فدراسیون فوتبال ایران خواهیم ماند.در اساسنامه فیفا هرگونه دخالت دولتی در امور فدراسیون‌ها ممنوع اعلام شده و در صورتی که چنین اموری مشاهده شود، تمهیداتی در نظر گرفته شده است. ایران اکنون توانسته جواز حضور در جام جهانی را به دست بیاورد ولی اگر ثابت شود که دخالت دولت در امور فدراسیون فوتبال صورت گرفته، باشگاه‌ها و تیم‌های ملی ایران حق شرکت در رقابت‌های بین‌المللی را
 نخواهد داشت.
نکونام سرمربی جدید خونه به خونه
جواد نکونام کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال، عصر دیروز با عقد قراردادی دوساله سرمربی تیم فوتبال خونه به خونه مازندران در لیگ دسته اول شد.


نام:
ایمیل:
* نظر: