شنبه ۳۰ تير ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۷
کد خبر: ۱۱۱۱۴۰
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۸
سازمان غذا و دارو:
رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی با منشأ گیاهی سازمان غذا و دارو گفت: میوه‌هایی که به صورت خشک شده در بازار به فروش می‌رسد باید در کارخانجات مجهز بهداشتی تهیه و بسته‌بندی شوند.


نسترن محمدی  به پایگاه خبری سازمان غذا و دارو گفت: میوه‌های خشک شده حتما باید در کارخانجات مشمول اخذ پروانه‌های بهداشتی و در شرایط مناسب و مطابق با ضوابط و قوانین تهیه و بسته‌بندی شوند.
محمدی افزود: میوه‌های خشک شده‌ای که به صورت فله‌ای و بدون هیچ نوع مشخصاتی در بازار به فروش می رسد مورد تایید وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو نمی‌باشند و مصرف‌کنندگان هنگام خرید این نوع محصول حتما به مشخصات بهداشتی بر روی محصول دقت نمایند.
وی ادامه داد: میوه‌ها بعد از خشک شدن در کارخانجات که بر اساس ضوابط بهداشتی و با حضور مسئول فنی صورت می‌گیرد هنگام بسته‌بندی نیز از لحاظ باقیمانده سموم کنترل می‌شود.
اعلام اسامی برخی فرآورده‌های غذایی غیرمجاز
 روابط عمومی این سازمان در اطلاعیه‌ای ﻧﻮﺷﺎﺑﻪ اﻧﺮژي زا با نام تجاریﻣﻮﺗو، نمک دریاچه با نام تجاریﺳﻮﻧﺎﮐﺲ ﻓﺎﻗﺪ، ﻧﺎن ﺧﺸﮏ ﺳﺒﻮس‌دار ﮔﻨﺪم و ﻧﺎن ﺧﺸﮏ ﺳﺒﻮس‌دار ﺟﻮ با نام تجاری اﮐﺴﯿر، ﮐﻮرن ﻓﻠﮑﺲ با نام تجاری Mr.break fast و روﻏﻦ زﯾﺘﻮن ﺗﺼﻔﯿﻪ ﺷﺪه ﺷﺮﮐﺖ ﺻﻨﺎﯾﻊ ﻏﺬاﯾﯽ ﻧﻤﻮﻧﻪ ﮔﯿﻼرﺧﺰر با نام تجاریﮔﯿﻼر را به دلیل نداشتن مجوزهای بهداشتی غیرمجاز و تقلبی معرفی کرد.
همچنین محصولاتی چون ﺳﻮهان با نام تجاری ﺟﺮﯾﺎن، ﻣﻮﺳﺴﻪ ﻧﺎرﮔﻞ ﻧﺎزﭼﻨﺎر نام تجاری ﻧﺎرﮔﻞ ﭼﺎي ﺳﯿﺎه ﺧﺎرجی به دلیل جعل و آﺟﯿﻞ و ﺧﺸﮑﺒﺎر ﮐﺎرﮔﺎه آﻗﺎي ﻣﺤﺴﻦ ﻋﺮﺑﯽ با نام تجاریﻋﺮﺑﯽ به دلیل ابطال مستندات مورد نظر اداره کل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو غیرمجاز شمرده می‌شوند.نام:
ایمیل:
* نظر: