سه‌شنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۵:۲۷
کد خبر: ۱۰۸۹۱۶
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۲
کارشناس خرید مواد اولیه و انرژی از پیشتازی فولاد مبارکه در خرید برق از بورس انرژی برای اولین بار خبر داد.


اصفهان- خبرنگار کیهان:

بشیر صادقی گفت: با خرید برق از بورس انرژی، علاوه بر صرفه‌جویی اقتصادی برای شرکت فولاد مبارکه، امکان حمایت از بخش خصوصی برای تولید برق، رونق بورس انرژی و همچنین شفاف‌سازی و ایجاد فضای رقابتی سالم فراهم شد.
وی افزود: با توجه به تفاوت چشمگیر قیمت برق در بورس انرژی نسبت به قیمت فروش دیگر منابع تأمین، شامل شرکت برق و شرکت‌های خصوصی، فولاد مبارکه برای اولین بار در کشور مقدار 10 مگاوات برق مصرفی خود را از طریق بورس خریداری کرد که این امر کاهش هزینه‌ای بیش از 36 درصد برای فولاد مبارکه به همراه داشت.
کارشناس خرید مواد اولیه و انرژی خاطرنشان کرد: شرکت فولاد مبارکه سرانجام در تاریخ 12 تیرماه جاری اولین قرارداد دوجانبه خرید برق از بورس انرژی را برای شرکت فولاد مبارکه اصفهان، با کارگزاری مبین سرمایه، منعقد کرد.
وی در ادامه به مزایای این قراردادها اشاره کرد و گفت: صرفه‌جویی در هزینه‌های مصرف‌کننده، خرید با قیمت مناسب، معافیت 10 درصدی مالیاتی بابت فروش در بورس از جمله مزایای این قراردادها است.
معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه هم افزود: طی چند سال گذشته درخواست‌های مکرر وزارت صنعت، معدن و تجارت از سندیکا برای ارائه اطلاعات واقعی تولید صنف لوله و پروفیل به دلایل نامعلومی بی‌پاسخ مانده است.
محمود اکبری بر اجرایی شدن صورت‌جلسات این شرکت با سندیکا پس از وصول نیاز واقعی کارخانه‌های داخل کشور تاکید کرد و افزود: شرکت فولاد مبارکه عزم جدی بر تامین نیاز داخل دارد و تاکنون تأمین نیاز صنایع پایین‌دستی در اولویت تجاری این شرکت بوده است.
وی افزود: فولاد مبارکه تاکنون نیاز واقعی تولیدکنندگان داخل را با اولویت تأمین کرده است.نام:
ایمیل:
* نظر: