دوشنبه ۰۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۱
کد خبر: ۱۰۴۳۰۲
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۲
یک روزنامه زنجیره‌ای می‌گوید پرداخت‌ بدهی‌های دولت قبل 20 سال طول می‌کشد.روزنامه آرمان از قول پدرام سلطانی نایب رئیس اتاق بازرگانی نوشت: وضعیت فعلی اقتصاد ما امکان اینکه بتواند درآمدهای مالیاتی خود را در کوتاه‌مدت افزایش چشمگیری دهد ندارد. افزایش حداکثر 15 تا 20 درصدی مالیات در یک روند دو ساله با قیمت‌های ثابت می‌تواند کمی به دولت کمک کند که بدهی‌های خود را پرداخت کند؛ بدهی‌هایی که دولت اگر بخواهد با این شرایط پرداخت کند حداقل 20 سال طول می‌کشد. دولت به دلیل سوءعملکرد یک دوره 8 ساله حداقل 20 الی 25 سال در این باتلاق گیر کرده است.
آرمان همچنین در یادداشت دیگری مدعی شد: بدهی میلیاردی میراث شوم، دولت قبل است. پیش از دولت یازدهم، دولت بی‌نظمی روی کارآمد که بدهی‌های بسیاری برای دولت به وجود آورد. دولت یازدهم از همان ابتدای کار خود تلاش کرده است به این بدهی‌ها نظم بیشتری بدهد و اطلاعات آنها را به دست بیاورد. متاسفانه هنوز یک مرکز فعال، آزاد و مورد اعتماد وجود ندارد که کل بدهی‌های دولت را مورد محاسبه قرار دهد و مشخص کند دولت چقدر به تامین اجتماعی، بانک‌ها، شرکت‌ها و پیمانکاران دولتی بدهکار است.
این ادعاها و توسل به شگرد همیشگی برای انداختن تقصیرها به گردن دولت قبل در حالی است که بدهی‌های دولت سابق 200 هزار میلیارد تومان بود اما این رقم در 4 ساله دولت یازدهم بیش از 3 برابر شده و به 700 هزار میلیارد تومان رسیده که در نوع خود یک رکورد بی‌سابقه است و همزمان و بر اساس آمار، دولت فعلی به اندازه پنج دولت قبل از خود، هزینه‌ جاری داشته است!!
اخبار ویژه
نام:
ایمیل:
* نظر: