چهارشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۵:۰۴
کد خبر: ۱۰۴۲۴۳
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۳
طاهری: AFC احساسات ۴۰ میلیون هوادار را لحاظ کند
تلاش‌های باشگاه پرسپولیس برای لغو حکم صادر شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر حضور نداشتن تماشاگران ایرانی در بازی پرسپولیس و لخویا ادامه دارد.

سرویس ورزشی-

چهارشنبه هفته گذشته کنفدراسیون فوتبال آسیا طی نامه‌ای به فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد که دیدار پرسپولیس با لخویا باید بدون تماشاگر برگزار شود. این خبر عجیب را باشگاه پرسپولیس تایید کرد و یادآور شد: کنفدراسیون فوتبال آسیا نامه‌ای را برای فدراسیون فوتبال ارسال کرده که بر اساس آن، تماشاگران پرسپولیس از حضور در بازی با لخویا در چارچوب بازی رفت مرحله یک هشتم پایانی لیگ قهرمانان آسیا 2017 محروم شده‌اند.
این حکم در پی آن صادر شد که در بازی قبلی سرخپوشان، تعدادی از تماشاگران بدون توجه به هشدارها و تذکرهایی که داده شده بود دست به اقداماتی زدند که در نهایت منجر به گزارش بخشی از آنها توسط ناظر مسابقه شد. در این گزارش استفاده از مواد آتش‌زا مورد توجه قرار گرفته بود.
در نامه کنفدراسیون با اشاره به اینکه باشگاه پرسپولیس در سال 2015 به خاطر رفتارهای مشابه تماشاگران خود با محرومیت تعلیقی روبرو بوده است، آن حکم را پس از دو سال برای بازی با لخویا اعمال کرد.
پس از رسانه‌ای شدن این خبر مهم بود که مهدی تاج رئیس‌فدراسیون از تلاش هایش برای لغو این حکم صحبت کرد. پس از تاج این بار نوبت به علی اکبر طاهری سرپرست باشگاه پرسپولیس رسید تا به هواداران تیمش بگوید از مقامات کنفدراسیون فوتبال آسیا خواسته احساسات بیش از ۸۰ هزار تماشاگر که برای حضور در ورزشگاه برنامه‌ریزی کرده‌اند و بیش از ۴۰ میلیون هوادار پرسپولیس در تمام نقاط ایران و بلکه آسیا را لحاظ کنند.
طاهری همچنین یادآور شد: روز چهارشنبه نامه کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر محرومیت تماشاگران از دیدار با لخویای قطر و جریمه ۱۰ هزار دلاری به دست‌مان رسید. در بخشی از این نامه به حکم دو سال قبل و گزارش‌هایی که از آن زمان در پرونده باشگاه وجود داشت اشاره شده بود که در تصمیم گیری حکم جدید نیز دخیل بوده است، ما در پاسخ خودمان که همان روز چهارشنبه و ساعتی پس از دریافت نامه آن را آماده و ارسال کردیم، کنفدراسیون را توجه داده‌ایم که مدیریت باشگاه نسبت به آن زمان تغییر کرده و رویکرد باشگاه نیز به طبع آن متفاوت شده است که این مسئله در جریان رقابت‌های این فصل لیگ قهرمانان مشهود بوده است.
او ادامه داد: در بخش دیگری از نامه هم آوردیم؛ اقدامات بسیاری را برای برگزاری آرام و امن مسابقات فراهم آورده‌ایم و این مسئله در مسابقه با الوحده و الریان مشهود بود و خوشبختانه کوچک‌ترین تخلفی صورت نگرفت و تعداد بالای تماشاگران ما افتخاری فقط متعلق به ما نبوده و برای تمام آسیاست.
وی اضافه کرد: به کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کردیم ما نسبت به مسئله پیش آمده حساس بودیم و فرد مورد نظر هم شناسایی شد و تدابیر لازم برای جلوگیری از تکرار چنین مسئله‌ای اتخاذ شده است و بر این اساس از کنفدراسیون انتظار داریم احساسات بیش از ۸۰ هزار تماشاگر که برای حضور در ورزشگاه برنامه‌ریزی کرده‌اند و بیش از ۴۰ میلیون هوادار پرسپولیس در تمام نقاط ایران و بلکه آسیا را لحاظ کنند. در نتیجه پیش از این که به تعطیلی ایران و مالزی برسیم همان روز چهارشنبه اعتراض خود را به حکم کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کردیم و منتظر پاسخ آنها هستیم.
مشکل قراردادهای جدید حل می‌شود
طاهری در ادامه سخنانش به بحث محرومیت این تیم از انعقاد قرارداد با بازیکنان خارجی از سوی فدراسیون فوتبال اشاره کرد و گفت‌: همان طور که پیش از این اعلام کردیم و آقای تاج هم به درستی اشاره کردند باشگاه پرسپولیس در حال‌ حاضر پرونده جاری در فیفا ندارد. ما هم‌چون تمام باشگاه‌های دنیا موارد اختلافی در گذشته داشته‌ایم که پرونده آنها به فیفا رفته است و در نوبت رسیدگی قرار دارد. ولی پرونده‌ای که منجر به حکم شده باشد و آن را حل نکرده باشیم وجود ندارد. تا به امروز بیش از هفتاد میلیارد ریال از مطالبات پرونده‌هایی که در فیفا داشته‌ایم را پرداخت کردیم تا کارمان به محرومیت و مشکلات این چنینی نرسد اما واقعاً مشکلات گذشته دست ما نیست. خوشبختانه از زمانی که هیئت مدیره و تیم مدیریتی جدید در باشگاه مستقر شدند پرونده‌ای که در فیفا به جریان افتاده و حل نشده باشد، نداشتیم که این مسئله در صحبت‌های رئیس فدراسیون فوتبال هم به درستی مورد اشاره قرار گرفت و از این رو با درایت وی ان‌شاء‌الله قراردادهای جدید هم بدون مشکلی ثبت می‌شود تا هواداران میلیونی تیم فوتبال پرسپولیس که صاحبان اصلی این تیم هستند یک تیم قوی و آماده را در فصل جدید لیگ برتر و ادامه‌ لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا شاهد باشند.


نام:
ایمیل:
* نظر: