جمعه ۰۱ تير ۱۳۹۷ - ۰۲:۱۰
کد خبر: ۱۰۴۲۲۴
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۳
مدیر روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قزوین گفت: سیره انقلابی و اجتماعی آیت‌الله باریک بین در روایت مستند «قصه پدر» در سیمای مرکز قزوین تولید و بازگو می‌شود.


حسن اکبری گفت: مستند «قصه پدر» زندگی انقلابی، سیاسی و اجتماعی آیت‌الله باریک بین و نقش ایشان در توسعه و عمران استان قزوین را بیان می‌کند.وی اظهارداشت: دراین مستند زندگی این عالم را بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، نقش ایشان در دفاع مقدس، جمع آوری کمک‌های مردمی برای ارسال به جبهه‌های جنگ و منش و رفتار ایشان با رجال و گروه‌های سیاسی تشریح می‌شود.وی افزود: انتخاب عنوان «قصه پدر» برای این مستند برگرفته از رفتار و منش پدرانه حضرت آیت‌الله باریک بین با رجال و گروه‌های سیاسی، مدیران و نخبگان استان و همچنین اهتمام ایشان برای محرومیت زدایی از چهره استان است.
اکبری یادآورشد: مستند تلویزیونی «قصه پدر» به تهیه کنندگی حمیدرضا محلاتی و کارگردانی محمد فیضی به مدت ۴۵ دقیقه در سیمای مرکز قزوین تولید خواهد شد.وی اضافه کرد:صداوسیمای مرکز قزوین زندگی مبارزاتی آیت‌الله باریک بین در قبل از انقلاب اسلامی را در مستندی دیگر با عنوان «تاجر زاده انقلابی» تولید کرده است.
آیت‌الله هادی باریک بین در سال ۱۳۰۹ در قزوین متولد و با پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین منصوب شد. وی علاوه بر حضور در جبهه‌های حق علیه باطل و پشتیبانی تدارکاتی رزمندگان اسلام، بسیاری از زیرساخت‌های دانشگاهی، حوزوی وامور عام المنفعه را در قزوین پایه ریزی کرد. مرحوم آیت‌الله باریک بین پس از عمری مجاهدت سیاسی، علمی و اجتماعی سرانجام در سن ۸۷ سالگی بدلیل نارسایی ریوی دعوت حق را لبیک گفت.


نام:
ایمیل:
* نظر: