يکشنبه ۰۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۴
کد خبر: ۱۰۱۹۲۱
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۸
سیدابراهیم رئیسی طی سخنانی ضمن بیان این نکته که فقر را از کودکی حس کرده است، فقر و بیکاری را زیبنده نظام ندانست و برنامه‌اش را نجات اقتصاد و مدیریت کشور عنوان کرد و گفت: مردم از دسته‌بندی‌ها خسته شده‌اند، باید کار و کرامت در کشور آغاز شود.سید ابراهیم رئیسی داوطلب دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع دانشجویان و جوانان در مسجد حضرت موسی‌بن‌جعفر(ع) حضور یافت.
پیش از سخنرانی رئیسی برخی نمایندگان جوانان و دانشجویان و طلاب به بیان دیدگاه‌ها و سؤالات خود از وی پرداختند.
به گزارش تسنیم، سید ابراهیم رئیسی در پاسخ به سؤالاتی پیرامون بحث فساد اظهار داشت: فساد در تعریف قرآنی اینگونه معنی شده است که خروج شیء از اعتدال را فساد می‌گویند. نظام اداری و نظام اقتصادی ما اگر فساد‌آور بود، باید حتما بسترهای فسادزا را از بین برد. علت فساد ساز و کار فاسد است که موجب پرونده‌های فساد می‌شود.
چهره ضد فساد
وی با بیان اینکه من در زمانی که بازرسی کل کشور را برعهده داشتم بعد از پیام 8 ماده‌ای رهبر انقلاب اقدام به برپایی 3 نمایشگاه با موضوع فساد کردم، گفت: در اولین نمایشگاه مدیران عالی و ارشد را دعوت کردم تا آسیب‌های ادارات در ایجاد فساد را ببینند و بیش از 5هزار نفر از مدیران از این نمایشگاه بازدید کردند. ما همه آسیب‌ها را در وزارتخانه‌های مختلف نشان دادیم.
وی با بیان اینکه من در طول مدتی که در قوه قضائیه بودم چهره ضد فساد شناخته می‌شدم، گفت: تا آنجا که در دست من بود با قاضی، کارمند و  اداری فاسد در هر جایگاهی برخورد می‌کردم. خط قرمز من بی‌استناد حرف زدن بود و گزارش کارهایم همه موجود است.
آیت‌الله رئیسی با اشاره به دو موضوع آسیب‌شناسی و آسیب‌زدایی در مسئله فساد گفت: اشکال ما در آسیب‌زدایی است و اراده بر اینکه آسیب‌زدایی کنیم. من معتقدم در نظام اسلامی مطلقا نگذارند فساد در هیچ کجا لانه کند. اگر بسترهای بروز فساد اصلاح شود هر روز شاهد پرونده نیستیم. باید نظام بانکی متحول شود و امکان این تحول را داریم.
با هر گونه اسرافی مخالفم
داوطلب  انتخابات ریاست جمهوری  با بیان اینکه بحث من تشکیل دولتی در تراز انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: انسان نباید به هیچ جریان سیاسی وامدار باشد. من در طول این 38 سال در بخش‌های مختلف سعی کردم وظیفه‌ام را انجام دهم.
وی در پاسخ به سؤالی درباره هزینه‌های انتخاباتی‌اش اظهار داشت: تا ستاد ما شکل بگیرد زمان می‌برد. ولی حتما بدانید که دولت ما دولت  انقلابی خواهد بود. ما وظیفه داریم خودمان را به مردم بشناسانیم تا بتوانند انتخاب کنند. مطلقا اسراف را قبول نداریم و حتی افراد از پول خودشان هم نباید اسراف کنند.
آیت‌الله رئیسی خاطرنشان کرد: من یک سال است که در آستان قدس رضوی هستم و تا امروز یک ریال از حق‌التولیه استفاده نکردم و نوشته‌ام حق‌التولیه من در راه زائران امام رضا(ع) و فقرا و مستضعفین هزینه شود.
فقر و بیکاری
 زیبنده نظام نیست
وی با بیان اینکه فقر و بیکاری زیبنده نظام نیست، اظهار داشت: ما می‌خواهیم بعد از 38 سال با این همه ذخایر ملی و اشخاصی که حاضرند در عرصه‌ها خطر کنند و با توجهات پروردگار و حضرت رضا(ع) فقر را از چهره زیبای کشور بزداییم.
وی خاطرنشان کرد: اصولگرا و اصلاح‌طلب اگر در خط امام هستند و دلشان برای نظام می‌سوزد، من می‌توانم کاندیدایشان باشم. مردم از این دسته‌بندی‌ها خسته شده‌اند و باید کار و کرامت در کشور آغاز شود.
آیت‌الله رئیسی در پاسخ به سؤالی در‌باره احتمال کناره‌گیری‌اش از رقابت‌‌های انتخاباتی گفت: من بودن در کنار آستان امام رضا(ع) را بزرگترین عنایت می‌دانستم و چه عنایتی بالاتر از اینکه انسان خادم‌ امام ‌رضا باشد. در این ارتباط آنچه وجود دارد این است که من نیامده‌ام که بروم آمده‌ام که بمانم و موفق شوم ما وظیفه‌مان عرضه کردن درست خودمان است.
وی افزود: من به عنوان کسی که در لایه‌های مختلف اداری کشور کار کرده‌ام مدعی‌ام برنامه‌ها قابل پالایش و اجرایی شدن است من برای تمام موارد و بخش‌های مختلف برنامه دارم.
نجات اقتصاد و مدیریت کشور
آیت‌الله رئیسی درباره سؤال دانشجویی درباره کاخ‌نشینی مسئولین گفت: من با یتیمی بزرگ شده‌ام و درد فقر را لمس کرده‌ام از وقتی به مشهد رفتم به روستاهای مختلف سر زدم. من در بخش‌های مختلف عضو هیئت امناء بوده و اموال بسیاری زیر دستم بود. اما با کمک الهی خودم و اهل خانواده‌ام زندگی معمولی داریم و دعا کنید این روحیه در ما بماند.
وی  با اشاره به اینکه من زمانی که جوان 19 ساله بودم مسئولیت و مدیریت برعهده گرفتم و جا نمی‌خورم، گفت: ما همه را به انصاف دعوت می‌کنیم 38 سال از انقلاب می‌گذرد و مردم خیلی خواسته‌ها دارند و می‌خواهیم مردم را از این وضعیت نجات دهیم. برنامه ما نجات اقتصاد و مدیریت کشور است، این کار امکان دارد و اعلام می‌کنیم ما می‌توانیم.نام:
ایمیل:
* نظر: