دوشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۰
کد خبر: ۱۰۱۸۸۰
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۳
مدیرعامل بهشت زهرا(س) اعلام کرد
مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) با اشاره به مرگ و میر حدود ۵۵ هزار نفر در سال ۹۵ در تهران گفت: کمترین تعداد متوفیان در منطقه ۲۲ بوده است.


به گزارش مهر، اکبر توکلی با اشاره به آمار مرگ و میر در سال ۹۵ گفت: کل فوت‌شدگان ۵۴ هزار و ۷۶۹ نفر بوده که از این تعداد ۹۸۱ نوزاد، ۲۲ هزار و ۵۲۰ مورد زن و ۳۱ هزار و ۲۶۸ نفر مرد بوده است.
وی درباره کمترین فوت‌شدگان از نظر سنی که رده سنی ۵ تا ۹ سال را تشکیل می‌دهند، اظهار کرد: بیشترین فوت‌شدگان از نظر سنی ۶۵ سال به بالا بوده‌اند.
مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) با بیان این که در کل ۱۶ هزار و ۶۸۹ فوتی خارج از سازمان داشته‎ایم، افزود: این تعداد شامل ۱۶۳ نوزاد، ۱۰ هزار و ۱۰۰ مرد و ۶ هزار و ۴۲۶ زن هستند.
این در حالی است که فوت‌شدگان داخل سازمان(که داخل سازمان دفن شده‎اند) ۳۸ هزار و ۸۰ نفر بوده‎اند که از این تعداد ۸۱۸ نوزاد، ۲۱ هزار و ۱۶۸ مرد و ۱۶ هزار و ۹۴ زن بودند.
وی درباره این که کمترین علت فوت بیماری میکروسفالی بوده که منجر به مرگ یک زن شده است، ادامه داد: میکروسفالی، یک اختلال ژنتیک مادرزادی است که در آن مغز رشد کافی نمی‌کند و منجر به بروز معلولیت گسترده و ناتوانی‌های فراوان می‌شود.
 این در حالی است که بیشترین علت فوت ایست قلبی با تعداد ۵ هزار و ۳۳۰ نفر است که از این تعداد ۵۲ نوزاد، ۲ هزار و ۸۳۵ مرد و ۲ هزار و ۴۴۳ زن جان خود را از دست داده‎اند.
توکلی با اشاره به این که کمترین تعداد متوفیان در منطقه ۲۲ بوده است، خاطر‌نشان کرد: این تعداد ۴۳۷ فوتی را شامل می‎شود که ۲ نوزاد، ۲۵۷ مرد و ۱۷۸ زن است. در مقابل بیشترین تعداد متوفیان در منطقه ۴ بوده که شامل ۳ هزار و ۷۱۷ نفر می‎شده که از این تعداد ۱۱ نوزاد، ۲ هزار و ۹۸ مرد و هزار و ۶۰۸ زن بوده است.نام:
ایمیل:
* نظر: