جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۵
کد خبر: ۱۰۰۴۱۵
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۷
تمجید آژانس پناهجویان سازمان ملل از دستور رهبر معظم انقلاب
رئیس تیم پناهجویان سازمان ملل متحد در ایران با تاکید بر دستور مهم رهبر معظم انقلاب در زمینه ارائه امکانات سوادآموزی به نوجوانان مهاجر افغانستانی، از تلاش‌های ایران ستایش کرد.
«سیوانکا داناپالا» رئیس تیم پناهجویان سازمان ملل متحد از چهار دهه میزبانی ایران از پناهجویان افغانستانی که آن‌را «مثال زدنی» نام برد، تقدیر کرد. آقای دانا پالا حقوقدان سریلانکایی، در مصاحبه با «خبرگزاری فرانسه»گفت: در جهانی که شما شاهد گزارش‌های بدی از میزبانی پناهجویان هستید، این ایران است که وضعیت خوبی دارد.
وی در ادامه اظهار داشت که ایران با گنجاندن پناهندگان در برنامه بیمه سلامت تحت حمایت دولت بدعتی را در زمینه میزبانی از پناهجویان ایجاد کرد.دانا پالا در ادامه با ستایش از رهبر معظم انقلاب به دلیل ایجاد شرایط تحصیل برای نوجوانان افغانستانی گفت: آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر ایران در سال 2015 دستور داد مدارس این کشور نوجوانان افغانستانی را ثبت نام کنند، اقدامی که موجب شد مقام‌های ایران به فکر تاسیس کلاس‌های جدید باشند. به گزارش فارس، وی در ادامه اشاره نمود که بیش از 350 هزار نوجوان افغانستانی که 48 هزار نفر آن‌ها برای نخستین بار در مدارس ایران ثبت نام کردند، از این فرصت بهره جستند.


نام:
ایمیل:
* نظر: