جمعه ۰۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۶
کد خبر: ۱۰۰۴۰۷
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۸
قهرمانی روسیه پس از چهار سال
تیم ملی کشتی فرنگی ایران با پیروزی مقابل ترکیه در دیدار رده بندی به عنوان سومی جام جهانی ۲۰۱۷ رسید.
شاگردان جوان علی اشکانی که روز پنجشنبه در عین شایستگی مقابل روسیه با همه عنوان دارانش با نتیجه نزدیک و البته ناداوری در برخی مبارزات شکست خورده بودند،در این دیدار مقابل ترکیه مقتدرانه به برتری 6 بر دو رسیدند و بر سکوی سوم جام جهانی تکیه زدند. البته ابتدا نتیجه 7 بر یک بود اما به دلیل جابجایی کشتی گیر ایران در وزن 85 کیلوگرم، نتیجه این کشتی به سود ترکیه برگشت. حسین نوری دقایقی قبل از مسابقه در زمان گرم کردن دچار شکستگی پا شد و نتوانست به روی تشک بیاید و به جای او مهدی فلاح مسابقه داد.
 از مهمترین نتایج بدست آمده میتوان به پیروزی سخت قادریان فرنگی کار وزن ۸۰ کیلوگرم ایران و دارنده مدال برنز جهان مقابل اصلان آتم دارنده مدال های نقره و برنز جهان اشاره کرد. در حالیکه طبق لیست اعلام شده از سوی کادر فنی ایران بنا بود حسین نوری در وزن ۸۵ کیلوگرم کشتی بگیرد اما به دلایل نامشخص ،مهدی فلاح در این وزن به روی تشک رفت که با اعتراض ترکها همراه شد و در حالی که فلاح پیروز شده بود نتیجه این
کشتی برگشت.
روسیه قهرمان جام جهانی شد
فینال جام جهانی کشتی فرنگی 2017 بین روسیه و آذربایجان برگزار شد که نتیجه انفرادی این دیدار 5 بر 3 شد تا روسیه پس از 4 سال به عنوان قهرمانی برسد.  آخرین قهرمانی روسیه به جام جهانی 2014 باز می گشت و این تیم در سه سال گذشته نایب قهرمان شده بود.


نام:
ایمیل:
* نظر: