دوشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۳
کد خبر: ۱۰۰۳۹۲
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۷
رئیس اتحادیه میوه و سبزی:
رئیس اتحادیه میوه و سبزی آخرین وضعیت توزیع میوه‌های تنظیم بازاری و قیمت آنها را اعلام کرد و گفت: بخشی از پرتقال‌های ترکیه‌ای وارداتی که در اختیار واحدهای ما قرار گرفت و توزیع شد دچار سرمازدگی شده است.
به گزارش «نسیم آنلاین»، سید حسین مهاجران با بیان اینکه توزیع میوه‌های شب عید در واحدهای ما حدود چهار روز است که آغاز شده، اظهارداشت: دو روز اول پرتقال‌های مصری وارداتی در اختیار واحدهای ما قرار گرفت و توزیع شد که با کیفیت‌ترین پرتقال موجود بود.
وی اضافه کرد: روز چهارشنبه نیز پرتقال ترکیه‌ای وارداتی در اختیار واحدهای ما قرار گرفت و توزیع شد؛ ضمن اینکه بخشی از تولید ترکیه هم دچار سرمازدگی شده بنابراین انواع کم کیفیت نیز در میان پرتقال‌های ترکیه‌ای وجود داشت و جذب بازار شد.
رئیس اتحادیه میوه  و سبزی اضافه کرد: روز پنج شنبه هم بنابه دلایلی پرتقال در اختیار واحدهای ما قرار نگرفت تا توزیع کنند و مسئولان اعلام کرده‌اند روز جمعه به اندازه کافی پرتقال در اختیار این واحدها قرار می‌دهند.
مهاجران درباره دلایل عدم توزیع  پرتقال در روز پنج‌شنبه، گفت: دلیل آن برخی مشکلات پیش آمده در سردخانه‌ها و کمرگات می‌تواند باشد، درکل این‌گونه اتفاقات طبیعی است.
وی با اشاره به اینکه قیمت جهانی پرتقال مصری از پرتقال ترکیه بالاتر است، ادامه داد: با این حال، سازمان مرکزی تعاون روستایی پرتقال ترکیه را ۴۰۰‌تومان گران‌تر قیمت‌گذاری کرده است.رئیس اتحادیه میوه و سبزی اضافه کرد: هرکیلوگرم پرتقال مصری ۳۰۰۰ تومان در اختیار واحدهای توزیع‌کننده قرار می‌گیرد و آنها این محصول را ۳۵۰۰ تومان به مصرف‌کنندگان عرضه می‌کنند همچنین هرکیلوگرم پرتقال ترکیه به قیمت ۳۴۰۰ تومان در اختیار واحدها قرار می‌گیرد و کیلویی ۳۹۰۰ تومان توسط آنان به مردم عرضه می‌شود.مهاجران عرضه سیب درختی را در بازار فراوان خواند و گفت: میزان عرضه این محصول در روز پنج‌شنبه به اندازه‌ای بود که فروشندگان آن را روی زمین چیده بودند که اگر این وضع عرضه ادامه پیدا کند قیمت این میوه شکسته می‌شود.وی افزود: سیب درختی تنظیم بازاری نیز ۳۱۰۰ در اختیار واحدهای عرضه قرار می‌گیرد و واحدها هم این میوه را به قیمت هرکیلوگرم ۳۵۰۰ تومان به مردم عرضه می‌کنند. ‌نام:
ایمیل:
* نظر: