يکشنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۳
کد خبر: ۱۰۰۳۵۸
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۲
کیش- خبرنگار کیهان:
نخستین مانور جست‌وجو، نجات دریایی و اطفاء حریق با شرکت 15 شناور بزرگ وکوچک، یک بالگرد و 70 نفر از عوامل اجرایی در جزیره کیش برگزار شد.
رئیس اداره حفاظت و ایمنی دریانوردی استان هرمزگان در حاشیه برگزاری مانور جست‌و‌جو و نجات دریایی و اطفاء حریق گفت: این مانور با همکاری منطقه آزاد کیش و در راستای آغاز سفرهای نوروزی 96 در مسیرهای دریایی به ویژه غرب استان برای ایمنی بیشتر مسافران در آب‌های جزیره کیش برگزار شد.
اسماعیل مکی‌زاده هدف از برگزاری این مانور را هماهنگی بیشتر عوامل اجرایی‌، ارزیابی میزان آمادگی واحدهای دریایی و هوایی در منطقه، کشف نقاط قوت و ضعف، مشارکت نهادها و سازمان‌های دریایی غرب استان، بررسی زمان پاسخگویی به شرایط اضطرار توسط تیم‌های جست‌و‌جو و نجات دریایی برای ارتقاء ایمنی جابجایی مسافران عنوان کرد.
رئیس اداره حفاظت و ایمنی دریانوردی استان هرمزگان افزود‌: در این مانور 12 شناور بزرگ، سه شناور کوچک‌، یک بالگرد نیروی دریایی و 70 نفر از عوامل اجرایی حضور داشتند.
وی تصریح کرد در مانور جست‌و‌جو و نجات دریایی و اطفاء علاوه بر استفاده از شناورهای اداره بنادر و دریانوردی شناورهایی از منطقه آزاد کیش‌، ارگان‌های مختلف دریایی و همچنین شناورهای مسافربری شرکت داشتند.
مکی‌زاده با تاکید بر اینکه به دنبال ارتقاء مسیرهای تردد دریایی هستیم گفت: در این راستا مسیرتردد دریایی‌، پایانه‌های مسافربری و ایمنی شناورها را پیگیری و آموزش‌های لازم برای خدمه شناورها را برگزار می‌کنیم که این مانور نیز از جمله این اقدامات است.
وی با تاکید بر اینکه همکاران دریانوردی در نوروز 96 بصورت شبانه‌روزی در منطقه حضور دارند اظهار کرد: تیم کنترل بازرسی ایمنی از شناورهای مسافربری و دیگر شناورهای خدماتی، تیم برج‌های کنترل در کنار تیم‌های منطقه آزاد کیش حضور دارند‌.
در این مانور علاوه بر اطفاء حریق، ناجیان اقدام به نجات جان شش نفر از افرادی که در دریا گرفتار شده بودند کردند.نام:
ایمیل:
* نظر: