دوشنبه ۰۴ تير ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۸
کد خبر: ۱۰۰۳۵۴
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۱
 رئیس دادگستری کل و رئیس ستاد دیه گلستان از آزادی زندانیان با دیون مالی تا 220 میلیون ریال در استان خبر داد و گفت: در گام نخست این طرح 50 نفر تا پایان اسفند امسال از زندان آزاد می شوند.
هادی هاشمیان اظهار داشت در اجرای گام نخست طرح بهار انقلاب تا بهار طبیعت 50 نفر تا پایان اسفند ماه جاری از زندان آزاد می‌شوند که این افراد بدهکاران مالی به جز بدهکاران مهریه هستند.
وی اضافه کرد: با احتساب این افراد، تعداد زندانیان جرائم غیرعمد استان که از ابتدای امسال تاکنون آزاد شده‌اند به 262 نفر می‌رسد.
رئیس دادگستری کل گلستان افزود: در نشست اخیر ستاد دیه استان پرونده 27 زندانی دیگر که به دلیل ناتوانی در پرداخت دیون مالی ناشی از ضمانت‌، سفته‌، دیه و حوادث کارگاهی زندانی هستند، بررسی و مقدمات آزادی آنها فراهم شد.
به گفته وی؛ دیون مالی این افراد در مجموع بیش از 40 میلیارد ریال است که شاکیان 10میلیارد ریال را بخشیدند و مابقی این بدهی نیز از طریق پرداخت تسهیلات و کمک‌های ستاد دیه تامین می‌شود.
رئیس ستاد دیه گلستان اظهار داشت: 325 زندانی جرائم غیرعمد نیز همچنان در زندان‌های استان چشم به راه یاری نیکوکاران خیراندیش هستند.نام:
ایمیل:
* نظر: