يکشنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۳
کد خبر: ۱۰۰۳۴۶
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۰
در آستانه ولادت حضرت زهرا‌(س) ۱۱۴ تخته فرش دستباف از استان کرمان جهت انتقال به نجف‌اشرف و حرم حضرت علی‌(ع) بارگیری شد.
مراسم بارگیری 114 تخته فرش دستباف استان کرمان جهت انتقال به تهران و ارسال به نجف اشرف در شهرک صنعتی کرمان برگزار شد.
با هنرمندی بانوان فرش‌باف استان کرمان تعداد 94 تخته فرش در شهرستان راور و 20 تخته فرش در شهرهای کرمان، رفسنجان، گلباف و کوهبنان بافته شده‌ است که این فرش‌ها در صحن حضرت زهرا‌(س) واقع در حرم ملکوتی حضرت علی‌(ع) پهن می‌شوند.
مهدی تویسرکانی مدیر پروژه تولید فرش ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمان در حاشیه این مراسم اظهار داشت: بافت 30 هزار متر مربع فرش برای صحن حضرت زهرا‌(س) بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که بهمن سال 1393 فی‌مابین استاندار کرمان و ستاد عتبات عالیات کشور امضاء شد، از اول مهر سال 1394 آغاز شد.
وی افزود: در این رابطه 122 دار قالی برپا شد و حدود 280 بانوی هنرمند بافنده فرش گره‌دار کرمانی با برند «فرش راور» کار را آغاز کردند که  20 تخته از این فرش‌ها روکارگیری و شستشو شده و به نجف اشرف منتقل شد و 20 تخته فرش نیز تا آخر اردیبهشت سال 1396 از دار قالی پایین کشیده می‌شوند و مابقی نیز تا پایان مرداد سال آتی آماده می‌شوند.
مدیر پروژه تولید فرش ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمان با بیان اینکه این فرش‌ها از محل نذورات و کمک‌های مردمی بافته و تهیه می‌شوند، گفت: وسعت این تعداد فرش تقریبا دو هزار متر مربع است که با اجرای این پروژه در استان کرمان برای 600 نفر به طور مستقیم و بیش از 100 نفر غیرمستقیم اشتغال ایجاد شده است.نام:
ایمیل:
* نظر: