يکشنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۱
کد خبر: ۱۰۰۳۴۳
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۸
مدیر کل بنیاد شهید استان:
همدان- خبرنگار کیهان:
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان گفت: 443 تن از شهدای استان، همچنان مفقودالاثر هستند.
ناصر عارف در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: 225 هزار و 20 شهید، 570 هزار و 634 جانباز و 43 هزار و 163 نفر آزاده در کشور وجود دارد.
وی ادامه داد: تعداد نزدیک به هشت هزار نفر از شهدا، 17 هزار و 882 نفر از جانبازان و یک هزار و 39 نفر از آزادگان کشور متعلق به استان همدان هستند.وی اعلام کرد: در مجموع استان همدان، معادل 3 درصد از جامعه ایثارگران کل کشور را در خود جای داده است.عارف یادآور شد: از تعداد کل شهدای استان، 443 شهید بزرگوار ما همچنان مفقودالاثر بوده و خانواده‌های آنان چشم‌انتظار هستند.وی اظهار داشت: کار ساماندهی گلزار شهدای استان رو به اتمام است و هم‌اکنون 116 مزار در 48 گلزار باقی مانده تا کار تکمیل شود.
وی با اشاره به وضعیت اشتغال ایثارگران استان خاطرنشان ساخت: یکی از چالش‌های اساسی و نیازهای فوری جامعه ایثارگری استان، بحث بیکاری و اشتغال است.وی بیان داشت: در حال حاضر بیش از 2900 نفر جویای کار در جامعه ایثارگری استان داریم که 10 نفر از آنها دارای مدرک دکترا، 240 نفر کارشناسی ارشد و 1300 نفر نیز دارای مدرک کارشناسی هستند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران همدان، افزود: با وجود اختصاص 23 درصد سهمیه استخدام دستگاه‌های دولتی به ایثارگران، این سهمیه بنا به دلایل مختلف و از جمله الزام به کوچک‌سازی بدنه دولت و محدودیت استخدام، چندان اجرایی نمی‌شود به طوری که در سال جاری تنها اداره کل آموزش و پرورش استان توانست این قانون را عملی کند. وی اضافه کرد: برگزاری کنگره شهدای کارمند، کنگره شهدای دانش‌آموز، غرس 8 هزار اصله نهال به یاد 8هزار شهید استان با همکاری منابع طبیعی، اجرای برنامه کشوری نامه‌ای به شهید توسط دانش‌آموزان و کسب رتبه اول کشور با نگارش 6 هزار نامه، از جمله برنامه‌های بزرگداشت روز شهید بود که در استان به اجرا درآمد.


نام:
ایمیل:
* نظر: