کد خبر: ۹۴۹۴۳
تاریخ انتشار:۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۸
جنگنده‌های سعودی در یمن یک مدرسه را بر سر دانش‌آموزان ویران کردند
جنگنده‌های سعودی در تازه‌ترین جنایات خود علیه مردم یمن با بمباران یک مدرسه، هشت دانش‌آموز را شهید و 15 تن دیگر را زخمی کردند.


شکست‌های پی‌در‌پی سعودی‌ها در منطقه باعث شده آنها خشم خود را به سر مردم بی‌گناه یمن خالی کنند. در همین ارتباط خبر رسیده دانش‌آموزان یمنی بار دیگر هدف حملات آل‌سعود قرار گرفته‌اند.
به گزارش تسنیم، جنگنده‌های سعودی روز سه‌شنبه یک مدرسه را در منطقه «نهمر» واقع در شرق صنعا پایتخت یمن بمباران کردند که بر اثر آن 8 دانش‌آموز یمنی در دم به شهادت رسیدند. در این حمله همچنین 15 دانش‌‌آموز زخمی شدند. دولت یمن و انصارالله با صدور بیانیه‌هایی این جنایت را محکوم کردند.
حمله اخیر نیروهای سعودی باعث خلق جنایت وحشتناکی شد. تصاویر منتشر شده از این حمله نشان می‌دهد کودکان در حالی که کیف و کتاب مدرسه در دست داشتند در خون خود غلتیدند. در برخی از عکس‌ها دانش‌آموزان با پاها و دست‌های قطع شده نشان داده شده‌اند. 2 تن از 8 شهید این جنایت دختر هستند.
 براساس گزارش سازمان‌های مدنی مستقل بعد از گذشت 600 روز از تجاوز عربستان به یمن بیش از 120 مدرسه و 120 موسسه دانشگاهی و آموزشی تخریب شده است، همچنین آمار رسمی بین‌المللی حاکی از کشته و زخمی شدن  23 هزار یمنی از آغاز حمله عربستان تاکنون است. یونیسف هم تعداد کودکان کشته شده در زیر بمباران نیروهای متجاوز سعودی را 1400 نفر اعلام کرده است. تمام این جنایات و کودک‌کشی‌ها در حالی رخ می‌دهد که جوامع بین‌المللی سکوت کرده و حتی از دادن بیانیه‌ای علیه ظالمان آل‌سعود امتناع می‌کنند.
اعتراف انگلیس
 به حمایت از آل‌سعود
خبر دیگر اینکه انگلیس برای نخستین بار میزان صادرات بمب‌های خوشه‌ای خود را به عربستان اعلام کرد. «مایکل فالون» وزیر دفاع انگلیس اعلام کرد، لندن در سال‌های بین 1986 تا 1989،‌500 بمب خوشه‌ای به عربستان صادر کرده است. آل‌سعود در بمباران مردم یمن از بمب‌های خوشه‌ای آمریکایی و انگلیسی استفاده می‌کند و به این مسئله اذعان نیز کرده است.

ارسال با پیامک ارسال به دوستان