کد خبر: ۴۲۲۴۰
تاریخ انتشار:۲۸ فروردين ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۲
حوادث کوتاه از کشور
تعمیرکار جان باخت
اصفهان- ایرنا: تعمیرکار اصفهانی روز پنجشنبه هنگام راه‌اندازی مجدد یک دستگاه پله برقی معیوب عابر پیاده در میدان احمدآباد اصفهان به سبب حرکت ناگهانی دستگاه، میان‌‌آلات متحرک پله برقی جان خود را از دست داد.
علت وقوع این حادثه در دست بررسی است اما براساس نتایج اولیه بی‌احتیاطی قربانی دلیل اصلی این حادثه بود زیرا او باید قبل از آغاز هرگونه کار تعمیری ایمنی محل را تامین و برق پله برقی را قطع می‌کرد.
مرگ نوجوان در استخر
سرویس شهرستانها: فرمانده انتظامی شهرستان فردوس خراسان‌جنوبی گفت: روز پنجشنبه با اعلام مرکز فوریت‌های پلیس 110 مبنی بر غرق‌شدگی در شهر «اسلامیه» بلافاصله گشت انتظامی به محل اعزام شد.
سرهنگ دوم واعظی افزود: با حضور گشت انتظامی و واحدهای امدادی در محل مشاهده شد بدن نوجوانی 14 ساله روی آب استخر عمیق چاه موتور شناور است.وی تصریح کرد: نوجوان مذکور که هنوز علایم حیات داشت بلافاصله به بیمارستان منتقل و تلاش زیادی در جهت زنده ماندن وی انجام گرفت.واعظی ادامه داد: علی‌رغم تلاش‌های انجام شده توسط واحدهای امدادی، فردحادثه دیده بر اثر عوارض غرق‌شدگی در بیمارستان فوت کرد.
درگیری مسلحانه پلیس با قاچاقچیان
سرویس شهرستانها: فرمانده انتظامی شهرستان سراوان گفت: صبح روز چهارشنبه در پی کسب خبری مبنی بر اینکه تعدادی از قاچاقچیان مسلح قصد جا به جایی مقادیر قابل توجهی مواد مخدر در منطقه «بم پشت» شهرستان سراوان را دارند، ماموران بررسی موضوع را آغاز کردند.
سرهنگ داودی افزود: ماموران انتظامی با همکاری ماموران سپاه قاچاقچیان را که به شیوه کوله‌باری در حال جا به جایی مواد مخدر در ارتفاعات بم پشت بودند شناسایی کردند.وی ادامه داد: قاچاقچیان پس از مشاهده ماموران با آنها به صورت مسلحانه درگیر شده که سوداگران مرگ با توجه به تنگ شدن عرصه بر خود با به جا گذاشتن موادمخدر و استفاده از تاریکی و کوهستانی بودن منطقه از محل متواری شدند.داودی تصریح کرد: ماموران در پاکسازی منطقه موفق به کشف 535 کیلوگرم تریاک شدند.
ناکامی قاچاقچیان در انتقال موادمخدر
بندرعباس- ایرنا: رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر هرمزگان از ناکامی سوادگران مرگ در انتقال و توزیع محموله 202 کیلوگرمی مواد مخدر در بندرعباس خبر داد.سرهنگ خدایی گفت: با توقیف 2 دستگاه خودرو قاچاقچیان 149 کیلو و 200 گرم تریاک، 52 کیلو و 800 گرم حشیش به همراه مقادیری انواع لوازم آرایشی بهداشتی غیرمجاز از این خودروها کشف و در این ارتباط 2 قاچاقچی دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند.
توقیف 3 کیلو هروئین در قزوین
قزوین- فارس: رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قزوین گفت: ماموران روز پنجشنبه حین اجرای طرح کنترل خودروهای عبوری در عوارضی آزادراه قزوین- زنجان به یک دستگاه سواری پژو 405 با 2 سرنشین مشکوک شده و خودرو را متوقف کردند.ولی وندایی افزود: ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر در بازرسی از خودرو مقدار 2 کیلو و 475 گرم هروئین و 22 گرم شیشه کشف کرده و راننده و سرنشین خودرو را که همسر راننده بود، دستگیر کردند.وی ادامه داد: قاچاقچی مواد مخدر برای رهایی از مجازات قانونی، مبلغ 40 میلیون ریال رشوه به ماموران پیشنهاد کرد که موضوع صورتجلسه و ضمیمه پرونده قضایی متهم شد.
دستگیری اشرار مسلح
سرویس شهرستانها: فرمانده یگان تکاوری 142 امام رضا بم استان کرمان گفت: اکیپی از ماموران این یگان که در راستای انجام ماموریت روزانه در نقطه‌ای از کویر حد فاصل ریگان به ایرانشهر مستقر بودند به 2 دستگاه خودرو تویوتا مشکوک شدند.سروان بژندی با اشاره به مسلح بودن سرنشینان دو خودرو افزود: با برقراری ارتباط با سایر تیم‌های مستقر در کویر و پاسگاه عباس‌آباد ریگان، این منطقه و نقاط قابل تردد تحت پوشش قرار گرفت.
وی تصریح کرد: با محاصره محل و لحاظ تدابیر نظامی سرنشینان دو خودرو قبل از ایجاد فرصت تیراندازی زمینگیر و 4 نفر دستگیر شدند.
کشف 27 هزار لیتر سوخت قاچاق
تبریز- خبرنگار کیهان: پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز، موفق به کشف 27 هزار و 800 لیتر سوخت قاچاق، در تبریز شد.
پلیس در این ارتباط 2 قاچاقچی را دستگیر و پرونده آنان را به تعزیرات ارسال کرد.
قایق 40 میلیاردی به گل نشست
سرویس شهرستانها: فرمانده دریابانی هرمزگان گفت: مرزبانان مستقر در پاسگاه مرزی دریایی «شیب دراز» جزیره قشم شب پنجشنبه حین گشت‌زنی و کنترل مرزهای آبی به یک فروند شناور مشکوک و به ناخدای آن دستور ایست دادند.سرهنگ «دادستانی»  افزود: ناخدای شناور به محض مشاهده ماموران با افزایش سرعت و انجام حرکات مارپیچ از محل متواری شد ولی مرزبانان بلافاصله با تعقیب این شناور موفق به توقیف آن شدند.
وی ادامه داد: ماموران در بازرسی از این شناور 2 هزار و 612 دستگاه تلفن همراه و تبلت و سایر اقلام قاچاق دیگر به ارزش بیش از 40 میلیارد ریال را کشف و 2 متهم را در این ارتباط دستگیر کردند.
مبارزه با سوداگران مرگ
قم- خبرنگار کیهان: رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قم از کشف 200 کیلوگرم مواد مخدر در عملیات مشترک پلیس قم و تهران خبر داد. سرهنگ غلامعباس بلفکه افزود: در این عملیات همچنین 4 قاچاقچی دستگیر شدند.
جاسازی حشیش در تانکر روغن
سرویس شهرستانها: رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه گفت: درپی دریافت خبری مبنی بر اینکه یکی از باندهای قاچاق مواد مخدر به صورت گسترده اقدام به وارد کردن مواد مخدر به استان می‌کند مراتب به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.
سرهنگ خنجری افزود: پس از بررسی‌های همه جانبه و اقدامات فنی ویژه، سرنخ‌هایی به دست آمد و مشخص شد این باند، مواد مخدر را از شهرهای جنوبی تهیه می‌کنند و قصد دارند آن را در استان کرمانشاه به فروش برسانند.
وی تصریح کرد: مأموران با ایجاد ایست و بازرسی مقطعی و مراقبت‌های ویژه موفق شدند یک دستگاه خودروی تریلر حاوی روغن فله که حامل محموله 60 کیلوگرم مواد مخدر حشیش بود را توقیف کرده و سر کرده باند را به همراه یک متهم دیگر دستگیر کنند.
خنجری ادامه داد: این محموله به صورت بسته‌بندی شده در تانکر حاوی روغن فله جاسازی شده بود.
توقیف محموله گوشی قاچاق در شیراز
سرویس شهرستانها: رئیس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی فارس گفت: مأموران اداره نظارت بر اماکن عمومی سه واحد صنفی را که در امر نگهداری و فروش گوشی‌های تلفن همراه قاچاق فعالیت می‌کردند، در یکی از خیابان‌های شیراز مورد شناسایی قرار دادند.
سرهنگ علی ذوالقدری افزود: مأموران پس از هماهنگی با مقام قضائی به مکان‌های مورد نظر اعزام و در بازرسی از این واحدهای صنفی تعداد 130 دستگاه انواع گوشی تلفن همراه و 962 عدد انواع باطری گوشی تلفن همراه خارجی و قاچاق کشف شد.
وی با اشاره به اینکه ارزش ریالی این محموله قاچاق بالغ بر یک میلیارد ریال برآورد شده است، افزود: در این ارتباط 3 نفر متهم دستگیر و به مقر انتظامی انتقال داده شدند.
قاچاق 2 هزار حلقه لاستیک
سرویس شهرستانها: فرمانده انتظامی شهرستان اندیمشک گفت: مأموران انتظامی شهرستان اندیمشک حین کنترل خودروهای عبوری در محور «پل زال» به دو دستگاه کامیون کشنده مشکوک شده و به خودروها دستور ایست دادند.سرهنگ اکبر کروندی افزود: مأموران پلیس در بازرسی از 2 دستگاه کامیون توقیف شده، 2 هزار حلقه لاستیک انواع خودرو به مارک‌های مختلف به ارزش تقریبی 3 میلیارد ریال کشف کردند.
مادر مقتول قاتل را بخشید
نهاوند- فارس: فرماندار نهاوند گفت: یک مادر نهاوندی که 8 سال پیش در جریان یک درگیری فرزندش را از دست داده بود، در لحظه اجرای حکم اعدام قاتل فرزندش را بخشید.
عبدالملکی افزود: خانواده قاتل برای قدردانی، با خواست خود مدرسه‌ای را به نام مقتول در یکی از روستاهای نهاوند احداث خواهند کرد.

ارسال با پیامک ارسال به دوستان