کد خبر: ۳۵۴۷۴
تاریخ انتشار:۰۱ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۹:۲۳
اسرائیل به غلط کردن افتاد نمی‌دانستیم فرمانده نظامی ایران در کاروان است!
مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی از ترس واکنش ویرانگر ایران به حمله روز یک شنبه به غلط کردن افتادند و اعلام کردند که نمی دانسته اند که موقع حمله فرمانده نظامی ایران نیز در کاروان حزب الله بوده است!


تنها یک روز پس از پیام کوبند فرمانده کل سپاه به مناسبت شهادت سردار  رشید سپاه اسلام شهید «محمد علی‌ الله‌دادی» توسط صهیونیست ها و اعلام این که رژیم صهیونیستی باید منتظر صاعقه‌های ویرانگر ایران باشد، مقامات صهیونیست اعلام کردند که در حمله اخیر به خاک سوریه، قصد هدف قرار دادن فرمانده ارشد سپاه ایران را نداشته اند.
یک منبع امنیتی رژیم اسراییل در مصاحبه با رویترز مدعی شد اسرائیل از حضور سردار الله دادی از فرماندهان سپاه در خودروی حامل اعضای حزب الله لبنان در منطقه قنیطره در جولان سوریه اطلاع نداشته است.
این منبع که نخواسته نامش فاش شود روز سه شنبه به رویترز گفت: « ما از حضور سردار الله‌دادی در کاروان فرماندهان حزب الله در جولان خبر نداشتیم.»
او مدعی شد: «نیروهای اسراییل بر این گمان بودند که کاروان حامل جمعی از اعضای رده پایین حزب الله است که در جنگ داخلی سوریه در کنار نیروهای بشار اسد می جنگند.»
او افزود: «ما انتظار نداشتیم کشته شده ها از فرماندهان رده بالای حزب الله باشند به ویژه اینکه اصلا انتظار نداشتیم سرداری ایرانی در بین آنها باشد. ما بر این گمان بودیم که با یک واحد دشمن روبه‌رو هستیم که می‌خواهد به حضار مرزی ما در جولان حمله کند.»
 در همین ارتباط یک ژنرال ارتش رژیم صهیونیستی نزدیک به کابینه بنیامین نتانیاهو  نیز  ضمن ابراز بی‌اطلاعی از حضور سردار ایرانی در قنیطره سوریه تاکید کرد که هدف قرار دادن «الله دادی» و شهادت وی «به ضرر اسرائیل است».
وی در ادامه تاکید کرد: «اگر ترور فرماندهان حزب الله سود خالص باشد، ترور سردار ایرانی به ضرر ماست زیرا منجر به تنش و تحریکات بیشتر می‌شود و انتظار پاسخ حتمی به این حمله می‌رود اما کسی شکل و سطح آن را نمی‌داند»
بنیامین نتانیاهو نخست وزریر رژیم صهیونیستی  نیز روز سه‌شنبه از اعضای کابینه امنیتی خواسته بود تا یک نشست فوق العاده تشکیل شود و در آن درباره خطرهای واکنش حزب الله، سوریه و ایران علیه اسرائیل بحث و تبادل نظر شود.
مرگ بر آمریکا و اسرائیل شعار لبنانی‌ها در تشییع
 با شکوه شهدای حزب‌الله
 مردم لبنان در مراسم تشییع پیکر شهدای حزب‌الله با شعار لبیک یا نصرالله مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل تاکید کردند که همچنان حامی مقاومت خواهند بود.
هزاران تن از مردم لبنان به همراه اعضای حزب‌الله که یونیفورم نظامی به تن داشتند شهدای حزب‌الله را که در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به قنیطره به شهادت رسیدند تشییع و در جنوب لبنان دفن کردند.
پیکر محمدعیسی از رهبران حزب‌الله در حالی که پرچم زرد حزب‌الله روی پیکرش پیچیده شده بود در مقبره روستای «عیرض لیم» در استان «النبطیه» در جنوب لبنان دفن شد. و دو تن دیگر از شهدا در منطقه الخیام در جنوب لبنان به خاک سپرده شد. همچنین پیکر  شهید جهاد مغنیه در ضاحیه جنوبی بیروت تشییع شد.
شرکت‌کنندگان در این مراسم با شعار لبیک یا نصرالله تاکید کردند که حامی حزب‌الله هستند و دست از حمایت خود بر نخواهند داشت.
مردم لبنان همچنین با شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائيل اعلام کردند که این جنایات توسط رژیم صهیونیستی و با چراغ سبز آمریکا صورت می‌گیرد.
روز یک‌شنبه شماری از اعضای حزب‌الله بر اثر حمله موشکی هلی‌کوپتر رژیم صهیونیستی در جنوب سوریه به شهادت رسیدند.
در همین رابطه وزارت خارجه لبنان اعلام کرد که از رژیم صهیونیستی به شورای امنیت شکایت می‌کند.
جبران باسیل وزیرخارجه لبنان اظهار داشت که منتظر است پس از دریافت اطلاعات دقیق از فرماندهی ارتش لبنان در خصوص حمله رژیم صهیونیستی به نیروهای لبنانی در جنوب این کشور به شورای امنیت شکایت کند.
این در حالی است که واکنش‌ها به حمله رژیم صهیونیستی به جنوب سوریه و به شهادت رساندن رزمندگان حزب‌الله همچنان با واکنش‌های مختلفی مواجه است.
«نائل ابوعوده» از رهبران ارشد جنبش مجاهدین فلسطین در غزه گفت: مقاومت فلسطین و لبنان آماده انتقال جنگ به داخل سرزمین‌های اشغالی و نابودی کامل اسرائيل است.
وی افزود: گروه‌های مقاومت قادر بر سیطره همه شهرهای سرزمین‌های اشغالی هستند و در صورت پاسخگویی الجلیل تا مرز غزه منفجر خواهد شد.
نبیه‌بری رئیس پارلمان لبنان نیز تاکید کرد، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بعد از اینکه از خون یهودیان فرانسه برای اهداف انتخاباتی استفاده کرد از خون لبنانی‌ها نیز برای رقابت در انتخابات پارلمانی بهره جست.
نماینده جنبش حماس در لبنان طی اظهاراتی تاکید کرد، تجاوز اخیر اسرائیل، انسجام نیروهای مقاومت را قوی‌تر کرد.
جریان المستقبل نیز به ریاست سعدالدین حریری حمله اخیر رژیم صهیونیستی به نیروهای حزب‌الله در قنیطره را محکوم کرد.«سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه نیز حمله هوایی اسرائیل به منطقه جولان سوریه را محکوم کرد.
«امیل لحود» رئیس‌جمهور سابق لبنان نیز اعلام کرد، اگر شهدای قهرمان نبودند اکنون گروه‌های تروریستی و تکفیری بیروت و کل لبنان را اشغال کرده بودند.
«ولید معلم» وزیر خارجه سوریه نیز گفت، اسرائیل بهای حمله به قنیطره را پرداخت خواهد کرد.
گفتنی است رژیم صهیونیستی به دلیل نگرانی از پاسخ حزب‌الله به تهاجم این رژیم در جنوب سوریه جاده‌های مرزی اراضی اشغالی با لبنان را مسدود کرد.

ارسال با پیامک ارسال به دوستان