کد خبر: ۱۷۳۷۴۹
تاریخ انتشار:۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۳
دیوارنگاره‌های لانه جاسوسی سابق آمریکا رونمایی شد
سرلشکر سلامی:آمریکایی‌ها درمارپیچ نزولی قدرت هستند
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، آمریکا در فرسایش قدرت قرار گرفته است، گفت: ما فقط به موشک‌ها تکیه نداریم، هرچند به اندازه کافی و بیش از حد نیاز آنها را ذخیره کرده‌ایم و هدف‌مان هم مشخص است و نیروهای‌مان هم کاملاً آماده هستند.
در آستانه یوم‌الله ۱۳ آبان طراحی جدید دیوارنگاره‌های لانه جاسوسی آمریکا روز گذشته با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی از مسئولان لشکری و کشوری رونمایی شد.
در طرح‌هایی جدید سه موضوع «افول آمریکا و غرب»، «جنایات آمریکا در جهان» و «و جنایات آمریکا در ایران» مورد توجه قرار گرفته است.
سرلشکر حسین سلامی ‌فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی سخنانی در این مراسم گفت: حقیقت این است که می‌توان آمریکا را هویتی متضاد و متناقض توصیف کرد و یک شخصیت سیاسی کاملاً تضادگونه است. آمریکا در حالی از حقوق بشر سخن می‌گوید که در همه نقاط دنیا این حقوق را نادیده می‌گیرد و به آن حمله می‌کند، مانند حمله به عروسی‌ها در افغانستان و یا هجوم شبانه به خانه‌های مردم در عراق. زندان‌های مخوف گوانتانامو و ابوغریب و زندان‌های دیگر در اروپا و آمریکا آیا حقوق بشر است؟
آمریکا هویتی متناقض و متضاد
سرلشکر سلامی ‌با بیان اینکه همه دستگاه‌های شکنجه توسط آمریکایی‌ها ساخته می‌شود و به رژیم‌های مستبد صادر می‌شود، عنوان کرد: رژیم آمریکا در حالی از آزادی و دموکراسی سخن می‌گویند که همه دیکتاتورهای عالم مهره‌های شطرنج آمریکا هستند. آیا رژیمی‌ که پرچمدار براندازی نظام‌های مردم‌سالار در دنیا است، می‌تواند ادعای آزادی را داشته باشد؟
فرمانده کل سپاه با‌ اشاره به ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر مبارزه با‌ تروریسم، گفت: این ادعا در حالی است که رئیس‌جمهور فعلی آمریکا می‌گوید Obama Is Founder of ISIS یعنی اوباما رئیس‌جمهور قبلی خالق و موسس داعش است. آیا آواره کردن ملت سوریه در کشورهای دیگر، حمله به کارخانه سرم‌سازی در سودان، اسقاط هواپیمای ایرانی با 290 مسافر آیا نشانه‌های هویت آمریکا در جهان نیست؟
وی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، آمریکا در فرسایش قدرت قرار گرفته است چرا که مجبور شده است از سطوح راهبردی به سطح عملیاتی تنزل موقعیت داشته باشد. آمریکایی‌ها در اقصی نقاط عالم منافع حیاتی برای خود تعریف کرده‌اند، اما آگاه شدن ملت‌ها و خیزش فراجغرافیایی علیه آنها باعث شده تا مستقیماً گسترش بیش از حد قدرت نظامی‌بدهند.
سرلشکر سلامی‌ تأکید کرد: سال‌هاست که آمریکایی‌ها نمی‌توانند بین هزینه اقدامات‌شان و دستاوردهای آن حتی در حوزه اقتصادی موازنه برقرار کند. آنها در مارپیچ تنزل قرار گرفته‌اند و دهه‌ها و سال‌هاست که جهان شاهد ثبت پیروزی سیاسی برای آنها نیست.
افزایش قدرت تولید مخاطرات علیه آمریکا
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه مقاومت امروز سیال و در حال حرکت است و مرزهای خود را گسترش می‌دهد، خاطرنشان کرد: امروز قدرت تولید مخاطرات ناشناخته علیه آمریکایی‌ها بالا رفته است و آمریکا دیگر نمی‌تواند فقط یک‌طرفه به دیگران هزینه تحمیل کند که این به فلسفه سیاسی آمریکا و نبود عقل سیاسی در آنها بر‌می‌گردد.
سرلشکر سلامی ‌با‌ اشاره به اینکه آمریکا به این درجه رسیده که دارای قدرت است اما تدبیری برای این قدرت ندارد، عنوان کرد: آنها با این پدیده مواجه هستند که وقتی گسترش بیش از حد پیدا می‌کنند، با مشکل گردش نیرو مواجه هستند و کند و افسرده و ناامید می‌شوند. این همه میدان باز در این منطقه برای فعالیت هست، اما آنها مجبور می‌شوند هرچه را خود می‌سازند آن را ویران کنند.
فلسفه قدرت ما عدالت، کرامت، آزادی
برای انسان‌ها
وی با بیان اینکه در طرف مقابل ما از یک میدان تدبیر مرکزی برخورداریم که می‌تواند مانند میدان مغناطیسی قوی تمام نیروهایی که علیه استکبار بسیج شده‌اند را جذب کند، تصریح کرد: فلسفه قدرت ما عدالت، کرامت انسان، آزادی، آگاهی و شرف برای همه ملت‌ها است. این فلسفه دوست ایجاد می‌کند و برای همین است که انسانی در هزاران مایل دورتر از ما مثل ما می‌اندیشد و حاضر است در راه این اندیشه و فکر عمل کند و حتی کشته شود.
سرلشکر سلامی ‌با بیان اینکه ملت ایران امروز در زیباترین و طلایی‌ترین دوران حیات خود ظرف صدها سال گذشته است، خاطرنشان کرد: ایران به هیچ نقطه‌ای از جهان چشمداشت ندارد، اما قلمرو قدرتش را تا آنجا گسترش می‌دهد که دشمن هر مبدائی را برای اقدام خود قرار دهد، آن مبدا نابود را نابود خواهد کرد و آن‌قدر میدان قدرت‌مان را گسترش دهیم تا هر نقطه‌ای که دشمن بخواهد اقدامی انجام دهد آن نقطه را نابود کنیم. فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه توانمندی فنی را داریم و این رشد را همه دیده‌اند، اظهار داشت: هم صاحب قدرتیم و هم اراده اعمال این قدرت را در اختیار داریم و هم ظرفیت تحمل هر منازعه‌ای را داریم. همه دیدند که اقتصاد این جامعه در اثر تحریم‌های جهانی نه تنها فرونپاشید بلکه جان گرفت.
ما فقط به موشک‌ها تکیه نداریم
وی افزود: امروز با حیات مجددی از یک قدرت اقتصادی در حال ظهور که متکی به نفت و قدرت‌های بزرگ نیست مواجهیم که این شاکله جدید ایران بزرگ است و می‌توان به آن افتخار کرد. قدرت سیاسی، اقتصادی و نظامی ما به هم پیوند خورده است و ما امروز می‌توانیم از ظهور یک قدرت جدید در جهان به نام ایران یاد کنیم با شاخص‌های ظاهری که برای قدرت تعریف می‌کنند. وی در پایان با تأکید بر اینکه منطق، دین، ملت، رهبر ما عناصر قدرت ماست، گفت: ما فقط به موشک‌ها تکیه نداریم، هرچند به اندازه کافی و بیش از حد نیاز آنها را ذخیره کرده‌ایم و هدف‌مان هم مشخص است و نیروهای‌مان هم کاملاً آماده هستند.
ارسال با پیامک ارسال به دوستان