کد خبر: ۱۷۳۷۴۴
تاریخ انتشار:۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۲
منابع خبری گزارش دادند
تصمیم دولت ایتالیا برای تحریم یک شرکت هواپیمایی ایران
منابع خبری گزارش دادند دولت ایتالیا تسلیم فشارهای آمریکا شده و قصد دارد پروازهای یک شرکت هواپیمایی ایرانی را ممنوع اعلام کند.
پایگاه «نشنال»، روز جمعه گزارش داده دولت ایتالیا با تسلیم در برابر فشارهای دیپلماتیک آمریکا، تمامی ‌پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان به داخل این کشور را ممنوع کرده است.
روزنامه ایتالیایی «LA STAMPA» هم به تسلیم شدن دولت این کشور در برابر فشار آمریکا‌ اشاره کرده و نوشته ایتالیا تصمیم گرفته پروازهای این شرکت هواپیمایی ایران به شهرهای رم و میلان را متوقف کند. طبق گزارش این روزنامه، دولت ایتالیا مجوز استفاده این شرکت ایرانی از فرودگاه‌های این کشور را از ۱۵ دسامبر (۲۴ آذرماه) سال جاری لغو خواهد کرد.
 «LA STAMPA» نوشته لغو مجوز پرواز شرکت ماهان از جمله مهم‌ترین مسائلی بوده که در دستور کار سفر «مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا به ایتالیا در ماه گذشته قرار داشته است. وزیر خارجه ایتالیا هنگام سفر پمپئو به این کشور در ماه مهر سال جاری گفته بود که دولت این کشور قصد دارد به‌زودی دسترسی ماهان به کشورش را قطع کند. پمپئو در دیدارش روز دهم مهرماه با «لوئیجی دی مایو»، وزیر امور خارجه ایتالیا داشت گفت از اینکه ایتالیایی‌ها در حال انجام بررسی‌های لازم برای تحریم دومین شرکت هواپیمایی بزرگ ایران هستند خرسند است.
علی‌رغم ادعای وزیر خارجه آمریکا دولت ایتالیا تا کنون چنین تصمیمی‌را اعلام نکرده، اما وزیر خارجه ایتالیا پس از سخنان پمپئو گفت که رم در روزهای آینده اعلانیه‌ای رسمی ‌در این خصوص منتشر خواهد کرد.
آمریکا با متهم کردن شرکت هواپیمایی ماهان به انتقال نیرو به سوریه این شرکت را در فهرست تحریم‌ها قرار داده و کشورهای اروپایی را هم برای تحریم آن تحت فشار قرار می‌دهد. ماهان یکی از دو شرکت ایرانی است که بین ایران و ایتالیا پرواز دارد.
ارسال با پیامک ارسال به دوستان