کد خبر: ۱۷۳۳۳۴
تاریخ انتشار:۰۳ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۲
رئیس بنیاد مستضعفان:
پلاسکو ایمن‌تر از قبل و در نیمه دوم سال ۹۹ تحویل کسبه می‌شود
رئیس بنیاد مستضعفان گفت: ساختمان پلاسکو ایمن‌تر از قبل و در ۱۵ طبقه به اضافه پنج طبقه زیرزمین تا نیمه دوم سال آینده ساخته می‌شود.
به گزارش روابط عمومی ‌بنیاد مستضعفان، سید پرویز فتاح در بازدید از روند ساخت و پیشرفت ساختمان پلاسکو اظهار داشت: با توجه به اختلافات و مسائلی که پیش آمده بود، در ساخت ساختمان پلاسکو هم تأخیر به‌وجود آمد، اما مراحل اجرایی این ساختمان تجاری از اسفندماه ۹۷ آغاز شد و همان‌طور که قول دادیم نهایتاً دو ساله آن را تحویل می‌دهیم.
فتاح با بیان این‌که ساختمان پلاسکو در نیمه‌دوم سال آینده ساخته شده و به کسبه آن تحویل داده می‌شود، افزود: این ساختمان تجاری ایمن‌تر از قبل و در ۱۵ طبقه به اضافه پنج طبقه زیرزمین ساخته خواهد شد و می‌خواهیم آن را به‌گونه‌ای بسازیم که به نمادی در کشور تبدیل شود.
وی با بیان این‌که همه هزینه‌های ساخت ساختمان پلاسکو بر عهده بنیاد مستضعفان و هزینه‌های بازسازی و مقاوم‌سازی ساختمان شمالی پلاسکو با هزینه کسبه آن انجام می‌شود، ادامه داد: با توجه به این‌که باید در ساختمان جدید پلاسکو همه ضوابط اصولی و مهندسی را رعایت کنیم، مغازه‌های پلاسکو قدری از نظر متراژ کوچک‌تر می‌شوند که کسبه پلاسکو آن را پذیرفته‌اند و مشکلی در حال حاضر وجود ندارد، اما تعداد مغازه‌ها کمتر نخواهد شد.
فتاح در پاسخ به سؤال خبرنگاری درباره وضعیت قرارداد‌های بنیاد مستضعفان با کسبه پلاسکو گفت: قرارداد‌ها نیز اصلاح شده و هیچ هزینه‌ای از کسبه دریافت نخواهیم کرد و هم‌اکنون مراحل اجرایی ساخت پلاسکو با سرعت در حال انجام است و امیدواریم به موقع این کار را تمام کنیم.
وی افزود: یکی دیگر از توافقاتی که در این زمینه صورت گرفته، ساخت نمادی برای شهدای آتش‌نشان پلاسکو است که می‌خواهیم آن را با هزینه بنیاد مستضعفان و در شأن این شهدا بسازیم.
ارسال با پیامک ارسال به دوستان