کد خبر: ۱۷۲۱۱۰
تاریخ انتشار:۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۰
رئیس کمیسیون عمران مجلس:
قیمت بلیت هواپیما سرسام آور است
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: قیمت بلیت هواپیما در بسیاری از مقاصد به دلیل نظارت ضعیف و همچنین حضور دلالان با قیمت بسیار بالایی عرضه می‌شود.
محمدرضا رضایی کوچی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه قیمت بلیت هواپیما نسبت به سال‌های گذشته بسیار افزایش یافته است، تصریح کرد: وجود دلالان و واسطه گران و چارتر کردن بسیاری از بلیت‌ها باعث افزایش قیمت‌های سرسام آور بلیت هواپیما شده است؛ در گذشته قیمت بلیت هواپیما به دلیل افزایش نرخ  ارز رشد بیش از ۵۰ درصدی داشت این در حالی است که با کاهش قیمت نرخ ارز  قیمت بلیت هواپیما نه تنها کاهش نیافته بلکه در بسیاری از مقاصد هم رشد بسیار زیادی داشته است.
وی افزود: مردم و مسافران به دلیل قیمت بالای بلیت هواپیما در فشار هستند و این در حالی است که سازمان هواپیمایی و وزارت راه و شهرسازی برای حذف دلالان و چارتر کنندگان اقدامات لازم را انجام نمی‌دهند.
رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی هنوز انتظارات ما را برای کاهش و یا به ثبات رساندن قیمت بلیت هواپیما برآورده نکرده‌اند، ادامه داد: نظارت به معنای واقعی در این حوزه وجود ندارد و نظارت و بازرسی بر آژانس‌ها و شرکت‌های هواپیمایی بسیار کم شده و انتظار داریم هرچه سریع‌تر سازمان هواپیمایی گزارش خود را در این باره به ما ارائه دهد.
رضایی‌کوچی بیان کرد: با وجود آن که دامنه و سقف قیمتی بلیت هواپیما تعیین شده، اما هنوز بسیاری از مسیر‌ها بلیت هواپیما‌ها به صورت چارتری و قیمت‌های بسیار گران‌تر عرضه می‌شود همین موضوع باعث شد که تعداد مسافران در بخش هوایی کاهش چشمگیری داشته باشد. وی همچنین با اشاره به اینکه هنوز بسیاری از کشور‌ها برای سوخت رسانی به هواپیما‌ها همکاری‌های لازم را انجام نمی‌دهند، گفت: انتظار داریم وزارت امور خارجه، وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی در این زمینه هرچه سریع‌تر رایزنی برای سوخت رسانی به هواپیما‌ها را انجام دهند. رئیس کمیسیون عمران مجلس خاطرنشان کرد: ایران برای سوخت رسانی به هواپیما‌های خود نباید مشکلی داشته باشد این در حالی است که در بسیاری از موارد ما هنوز برای سوخت رسانی به هواپیما‌ها مشکل داریم.
رضایی کوچی یادآور شد: بسیاری از مقاصد در کشور‌های اروپایی هواپیما‌ها امکان سوخت رسانی ندارند و همین موضوع باعث شده که هواپیما‌های ما با مشکل مواجه شوند.
ارسال با پیامک ارسال به دوستان