کد خبر: ۱۷۱۶۴۳
تاریخ انتشار:۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۵
موسوی:
مداخله وزارت خارجه فرانسه در پرونده اتباع ایرانی فاقد موضوعیت و وجاهت است
سخنگوی وزارت خارجه ایران، مداخله وزارت خارجه فرانسه در پرونده اتباع ایرانی را فاقد موضوعیت و وجاهت برشمرد.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات مداخله‌جویانه سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه درخصوص یکی از اتباع ایرانی گفت: تابعیت مضاعف اتباع ایرانی وفق قوانین جمهوری اسلامی ایران به رسمیت شناخته نشده و لذا خانم فریبا عادلخواه یک تبعه ایران محسوب و به عنوان یک ایرانی از تمامی حقوق شهروندی شناخته شده برای اتباع ایرانی بهره‌مند است.
موسوی با تاکید بر اینکه پرونده خانم عادلخواه در چارچوب قوانین دادرسی عادلانه کشور با دقت توسط قوه قضائیه در حال رسیدگی است، مداخله وزارت خارجه فرانسه در  پرونده اتباع ایران را فاقد موضوعیت و وجاهت خواند و افزود: این اقدام  نه تنها کمکی به حل موضوع نمی‌کند، بلکه منجر به پیچیده‌تر شدن روند دادرسی خواهد شد.
وی این اقدام دولت فرانسه را به منزله مداخله در امور داخلی کشورمان و غیر قابل پذیرش خواند.
به گزارش فارس، وزارت خارجه فرانسه پنجشنبه در بیانیه‌ای مداخله‌جویانه از ایران خواسته شهروندش به نام «فریبا عادل‌خواه» را که در ایران بازداشت شده آزاد کند.
«آگن ون در مول» سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در یک کنفرانس خبری آنلاین در اظهارنظری گستاخانه گفت: حیاتی و ضروری است که مسئولان ایران در این پرونده و همچنین در تمامی پرونده‌های مربوط به اتباع خارجی بازداشت‌ شده در ایران شفاف عمل کنند.

ارسال با پیامک ارسال به دوستان