کد خبر: ۱۷۱۶۳۱
تاریخ انتشار:۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۱
تحلیلگر لبنانی در شبکه المیادین فاش کرد
التماس رئیس سیا برای دیدار با سردار سلیمانی
یک تحلیلگر لبنانی در شبکه المیادین فاش کرد «دیوید پتراوس» رئیس اسبق سیا به امیر سابق قطر التماس کرده بود که زمینه دیدار او با سردار سلیمانی را فراهم کند.

شبکه المیادین لبنان در برنامه‌ای اختصاصی به موضوع شکست طرح ترور سرلشکر حاج قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پرداخت و نظر کارشناسان را جویا شد. «انیس النقاش»، هماهنگ کننده شبکه تحقیقات و پژوهش‌های راهبردی «امان» در این خصوص گفت: طرح ترور سردار سلیمانی در حقیقت طرح مشترک اسرائیل و عربستان سعودی است. همکاری اطلاعاتی برخی کشورهای عربی با سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی علیه محور مقاومت پیش از این هم بوده مانند عملیات ترور حاج عماد مغنیه، از فرماندهان نظامی حزب‌الله لبنان. این تحلیلگر لبنانی افزود سردار سلیمانی یکی از فرماندهان مهم محور مقاومت است که تلاش‌هایش در حمایت از گروه‌های مقاومت و در مبارزه با تروریسم بر کسی پوشیده نیست.
نقاش گفت سردار سلیمانی زمانی که داعش به عراق حمله و شهرهای آن را اشغال کرد، برای مقابله با تروریسم لحظه‌ای درنگ نکرد و اولین کسی بود که خود را به عراق رساند. وی در ادامه به التماس‌های «دیوید پتراوس»، رئیس اسبق سازمان اطلاعات مرکزی ایالات متحده آمریکا (سیا) برای دیدار با قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت که این مقام آمریکایی از «حمد بن خلیفه»، امیر سابق قطر خواسته بود که زمینه دیدار رسمی بین او و سردار سلیمانی را فراهم کند.

ارسال با پیامک ارسال به دوستان