کد خبر: ۱۷۱۵۴۵
تاریخ انتشار:۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۰
طغیان رودخانه‌ها در هرمزگان جان 5 تن را گرفت
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: طغیان رودخانه‌های فصلی و بی‌توجهی به هشدارهای بارندگی و احتمال وقوع سیلاب، موجب مرگ پنج نفر در این استان شد.

علیرضا صفاایسینی در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: این افراد سوار بر دو خودرو در مسیرهای متفاوت قصد عبور از آبنما را داشته‌اند که دچار سانحه می‌شوند.
وی ادامه داد: سه نفر در آبنمای مسیر جاسک به بشاگرد و دو نفر در آبنمای مسیر میناب به بشاگرد جان‌ خود را از دست می‌دهند.
او افزود: در منطقه‌ای که آبنمای مسیر میناب به بشاگرد واقع شده بارشی رخ نداده ولی آب بارندگی بالادست وارد این آبنما را شده بود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان اظهار کرد: احتمال بارش تا روز یکشنبه هفته پیش‌رو وجود دارد و توصیه می‌شود افراد از تردد در مسیرهای ناایمن به صورت جدی خودداری کنند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان هم گفت: روز پنجشنبه پنج نفر بر اثر وقوع طغیان رودخانه‌ها در شرق این استان جان خود را از دست دادند.
علی اعما برنطین ادامه داد: به دنبال وقوع بارندگی‌های سیل‌آسا و در محدوده دو شهرستان جاسک و بشاگرد حوالی شهرک مطهری یک خودرو ۴۰۵ در رودخانه شریفی واژگون شد.
به گفته وی، پس از دریافت گزارش دو تیم از شهرستانهای بشاگرد و جاسک به منطقه اعزام و عملیات جستجو و امداد از  ساعت ۱۷و ۳۵ دقیقه روز پنجشنبه آغاز شد.
وی اضافه کرد: در این حادثه یک خانم و یک آقا جان خود را از دست دادند و با تلاش نیروهای امدادی راننده خودرو زنده از سیلاب بیرون کشیده شده و با جست‌و‌جوی انجام شده جسم بی‌جان کودک مفقود شده نیز صبح امروز پیدا شد.
مدیرکل جمعیت هلال احمر هرمزگان بیان داشت: در حادثه‌ای دیگر حوالی روستای درپهن میناب یک خودرو سواری در سیلاب گرفتار می‌شود که ۲ تیم از شعبه هلال احمر میناب به محل حادثه اعزام می‌شوند و فعالیت خود را از ساعت ۲۰و ۵۱ دقیقه آغاز می‌کنند.
وی گفت: پیکر بی‌جان دو سرنشین آقا از سیلاب بیرون کشیده شده است ولی آمار دقیقی از سرنشینان این خودرو وجود ندارد.
راه ارتباطی سی روستای بخش گافر و پاراموند شهرستان بشاگرد مسدود شد
بر اثر طغیان رودخانه جگین، راه ارتباطی سی روستای بخش گافر و پاراموند به شهر سردشت شهرستان بشاگرد مسدود شد.
به گزارش ایسنا، بخشدار گافر و پاراموند گفت: میزان بارندگی روز پنجشنبه 47/8 میلی‌متر گزارش ‌شده است.
امید رنجبر افزود: هم‌اکنون رفت‌وآمد جمعیت شش ‌هزار نفری این روستاها تا فروکش کردن رودخانه جگین بسته است.
وی با بیان اینکه گروه راهداری برای بازگشایی مسیر پس از فروکش کردن رودخانه، اعزام ‌شده‌اند، اظهار کرد: خسارات احتمالی در دست بررسی است.

ارسال با پیامک ارسال به دوستان