کد خبر: ۱۵۲۴۵۳
تاریخ انتشار:۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۴
در جلسه هیئت امنا تصویب شد
ارجاع پرونده تخلفات مسئولان سابق دانشگاه آزاد به قوه قضائیه
براساس مصوبه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، در صورت پاسخگو نبودن مسئولان سابق دانشگاه آزاد اسلامی و اثبات وقوع تخلف نسبت به ابهامات حسابرسی، موارد به مراجع قضایی ارجاع داده می‌شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، بیست‌ویکمین جلسه هیئت امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، روز سه‌شنبه به ریاست دکتر ولایتی و با حضور اعضا برگزار شد.
در این جلسه، ضمن بررسی ابعاد سانحه مصیبت‌بار واژگونی اتوبوس دانشجویان واحد علوم و تحقیقات، درباره روش‌های پیشگیری از حوادث مشابه و ضرورت ایمن‌سازی مراکز آموزشی، بحث و تبادل‌نظر صورت گرفت. در ادامه این جلسه، اعضا در خصوص نتایج گزارش حسابرسی «مفید راهبر» از دانشگاه آزاد اسلامی از سال‌های منتهی به ۱۳۹۵ جمع‌بندی و تصمیم‌گیری کردند. بر اساس گزارش «مفید راهبر»، عملکرد برخی از واحدها و مراکز دانشگاهی تا سال منتهی به ۱۳۹۵ مشروط و در برخی واحدها و مراکز دیگر به دلیل کثرت ابهامات و اشکال‌های مالی و اداری، امکان ارائه گزارش در چارچوب ضوابط رسمی حسابرسی وجود ندارد.
بر اساس مصوبات این جلسه همچنین مقرر شد در موارد مشروط، واحدها و مراکز دانشگاهی مربوطه، ظرف مدت زمان مشخصی ضمن رفع ابهامات و اشکالات، نقطه نظرات و دستورالعمل‌های حسابرسی را اعمال کرده و در مواردی هم که به دلیل کثرت ابهامات و اشکالات حسابرسی، امکان ارائه گزارش وجود ندارد، ضمن مشخص شدن تمامی موارد در واحدها و مراکز دانشگاهی مربوطه، باید مسئولان وقت درباره ابهامات پاسخگو باشند.
همچنین در این جلسه مقرر شد بر اساس مصوبه هیئت امنا در صورت عدم پاسخگویی مسئولین وقت و اثبات وقوع تخلف، ضمن تکمیل پرونده، این موارد به مراجع قضایی ذی‌صلاح ارجاع داده شود. هیئت امنا در این جلسه مصوب کرد مؤسسه حسابرسی «مفید راهبر» همچنان به عنوان حسابرس مستقل از طرف هیئت امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی به حسابرسی از واحدها و مراکز دانشگاهی در سال‌های مالی ۹۶ و ۹۷ ادامه دهد.

ارسال با پیامک ارسال به دوستان