کد خبر: ۱۵۲۴۴۹
تاریخ انتشار:۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۳
نامه اساتید و فضلای حوزه علمیه به رئیس مجمع تشخیص مصلحت
FATF منجر به اشراف اطلاعاتی اجانب بر شریان‌های بانکی کشور خواهد شد
جمعی از اساتید و فضلای حوزه علمیه قم طی نامه ای خطاب به آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نکاتی را در مورد در دستور کار قرار گرفتن لایحه الحاق به کنوانسیون پالرمو و مقابله با تامین مالی تروریسم در مجمع بیان و تاکید کردند، FATF منجر به اشراف اطلاعاتی اجانب بر شریان‌های بانکی کشور خواهد شد.
به گزارش فارس، جمعی از اساتید و فضلای حوزه علمیه قم در نامه‌ای خطاب به آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نکاتی را در مورد دستورکار قرار گرفتن لایحه الحاق به کنوانسیون پالرمو و مقابله با تامین مالی تروریسم در مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کردند.
در این نامه آمده است: تصویب عضویت در کنوانسیون‌های پالرمو و مقابله با تامین مالی تروریسم، که خواسته FATF  قید شده در برنامه اقدام مشترک و بیانیه‌های این نهاد از جمله بیانیه 19 اکتبر 2018 و بیانیه 11 اکتبر 2018 اداره فین سن در وزارت خزانه‌داری آمریکاست، منجر به اشراف اطلاعاتی  اجانب و دشمنان اسلام و مسلمین، بر شریان‌ها و مویرگ‌های اقتصادی، مالی و بانکی کشور خواهد شد تا بتوانند تحریم‌های هدفمندتر و موثرتری را بر علیه معیشت مردم، اعمال کنند و از دور زدن تحریم‌ها توسط ایران جلوگیری کنند تا بتوانند با گروگان گرفتن معیشت مردم به خواسته‌های پلید خود برسند. امری که در تعارض آشکار با نص قرآن و قاعده نفی سلطه
می‌باشد. در ادامه این نامه آمده است‌: تاکیدات FATF بر استقلال کامل واحد اطلاعات مالی کشور (FIU) و اشراف کامل بر آن واحد در بیانیه‌های مختلف، نشان از عزم دشمن برای دسترسی به اطلاعات مالی و بانکی کشور دارد.
در بخش دیگری از این نامه تاکید شده است‌: نهاد FATF در آخرین بیانیه خود در خصوص ایران (19 اکتبر 2018) تاکید نموده است که در صورت اجرای کامل برنامه اقدام اجرایی و طبق استانداردهای این نهاد هیچ اقدام مثبتی نداشته، در خصوص ایران صرفا به بررسی مجدد اکتفا خواهد نمود. به عبارتی در صورت اجرای کامل خواسته‌های این نهاد از جمله تصویب کنوانسیون‌های پالرمو و مقابله با تامین مالی تروریسم، تازه موضوع ایران مورد بررسی قرار می‌گیرد و هیچ امتیاز قطعی برای ایران در نظر گرفته نشده است. بدیهی است چنین معامله‌ای از نوع معاملات سفهی و باطل می‌باشد. این نامه می‌افزاید: در آذرماه سال جاری رژیم غاصب صهیونیستی هم به عنوان 38 امین عضو نهاد FATF پذیرفته شده است. اگر ایران تمام تعهدات استعماری خود را هم انجام دهد هرگونه تصمیمی در خصوص خروج ایران از حالت تعلیق اقدامات متقابل، نیازمند رای اجماعی FATF است. آیا به نظر شما آمریکا، انگلیس، رژیم صهیونیستی و ... به نفع ایران رای خواهند داد؟
در بخش دیگری از این نامه تاکید شده است: جریانی در پی القای بن‌بست در اقتصاد ایران است لذا عمل به توصیه‌های FATF از جمله تصویب پالرمو و کنوانسیون TF را اجتناب‌ناپذیر می‌دانند. رهبر معظم انقلاب ترویج این تفکر را خیانت می‌دانند.

ارسال با پیامک ارسال به دوستان