کد خبر: ۱۵۱۹۵۴
تاریخ انتشار:۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۴
ارسال پرونده 43 اخلالگر کشاورزی به قوه‌قضائیه
مشاور وزیر و مدیر نظارت بر توزیع نهاده‌ها و کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در چهار ماهه گذشته 171 پرونده مربوط به اخلال و تخلف‌های ارزی در حوزه کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت که از میان آنها تاکنون 43 پرونده برای رسیدگی به قوه‌قضائیه ارسال شده است.به گزارش ایرنا، علی قدیری ابیانه در نشست هماهنگی و نظارت بر قیمت محصولات کشاورزی استان قزوین افزود: متخلفان اقتصادی در حوزه کشاورزی، اهداف دشمن را پیاده می‌کنند.
وی با بیان اینکه دشمن می‌کوشد تا خروج دام و محصولات غذایی و توهم قحطی در کشور القا کند، بیان کرد: یکی از اهداف دشمن در جنگ اقتصادی اخلال در حوزه تامین نهاده‌ها و خوراک دام است تا از این مسیر گوشت در کشور کمیاب شود.
این مسئول اظهار داشت: دشمن با اثرگذاری در تامین نهاده‌های دامی کشور به دنبال ایجاد بحران‌های اقتصادی و اجتماعی در میهن اسلامی است بنابراین باید درخصوص این توطئه و خنثی‌سازی آن بسیار هوشمندانه عمل کنیم.
قدیری ابیانه گفت: توزیع نهاده‌های دامی در شبکه مویرگی کشور به قدری اهمیت دارد که اگر شوک گرسنگی به مرغداری‌ها و دامداری‌ها وارد شود می‌تواند 95 درصد تامین گوشت مرغ و تخم مرغ را تحت شعاع خود قرار دهد.
وی با بیان اینکه سالانه 10 میلیون تن نهاده‌های دامی در کشور تولید می‌شود اما مصرف واحدهای دامی داخل 18 میلیون و 500 هزار تن است، اظهار داشت: سایر نیازهای ما در این حوزه از محل واردات تامین می‌شود.
این مسئول یادآور شد: میزان اعتباری که برای تامین نهاده‌ها و خوراک دام در کشور صرف می‌شود سالانه 10 میلیارد دلار معادل 42 هزار میلیارد تومان است.
وی افزود: اکنون 95 درصد ذرت، 50 درصد جو و بیش از 90 درصد کنجاله سویا در کشور وارداتی است. قدیری‌ابیانه ادامه داد: دولت برای واردات کالا و تامین ارز سه گروه بندی اساسی انجام داده است که نهاده‌های دامی به‌دلیل اهمیت بالا در فهرست نخست قرار دارد که با ارز چهار هزار و 200 تومان تامین می‌شوند.
ارسال با پیامک ارسال به دوستان