کد خبر: ۱۵۱۹۲۷
تاریخ انتشار:۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۱
به یاد حجت‌الاسلام شهید سیدداود احمدی
سفارشش جهاد در راه خدا بود(حدیث دشت عشق)شهید سیدداود احمدی در 28 فروردین سال 1346 دیده به جهان گشود. او از کودکی، در خانواده‌ای مذهبی پرورش یافت. در 6 سالگی تحصیلات ابتدایی خود را شروع و در صحنه‌های انقلاب با وجود سن کم شرکت می‌کرد. با شروع جنگ تحمیلی در بسیج ثبت‌نام کرد. سیزده ساله بیشتر نداشت که به واجبات دینی بسیار اهمیت می‌داد؛ از آن جمله می‌توان نماز شب، شرکت در دعای کمیل، روزه‌های مستحبی و نماز جمعه را نام برد.
چندین بار به جبهه‌های حق علیه باطل رفت و در نامه‌هایی که از آنجا می‌فرستاد، بسیار سفارش می‌نمود که در راه خدا جهاد کنید و گوش به فرمان امام خمینی باشید. در یکی از نامه‌هایی که به دوست روحانی خود داده بود یادآور شده بود: حاج آقا از شما میخواهم برایم دعا کنید؛ اول آنکه خدا گناهانم را بریزد و بعد شهادت را نصیبم کند و چشمم را به جمال نورانی حضرت مهدی منور کند؛ هرچند که لیاقت آن را ندارم.
در بهمن ماه 1364 از طرف مدرسه مجتهدی که در آنجا مشغول به درس خواندن بود، به جبهه اعزام شد و سرانجام در عملیات والفجر 8 درمنطقه فاو شرکت نمود و در اثر ترکش در قسمت سفیدران به مقام رفیع شهادت که همان آرزوی همیشگی‌اش بود دست یافت.
ارسال با پیامک ارسال به دوستان