کد خبر: ۱۴۱۸۵۶
تاریخ انتشار:۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۹
ماموستا مختار فرجی:
پاسخ موشکی سپاه پیامی به تروریست‌ها و حامیان خارجی آنها است نظام اسلامی ایران تاکنون صبوری به خرج داده بود
عالم اهل‌سنت کردستان درباره حمله موشکی سپاه به مقر حزب دموکرات کردستان عراق گفت: پشتوانه‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای این گروه‌های تروریستی باید بدانند در هر زمانی که بخواهند به ما تعرضی کنند ما آماده هستیم که به آن‌ها سیلی بزنیم.

به گزارش خبرگزاری تقریب، در پی نقض پیمان صلح میان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی و حزب دموکرات کردستان عراق (کومله) توسط اعضای این حزب تروریستی و به شهادت رساندن یازده نفر از نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی ایران در غرب کشور، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی عملیاتی دقیق با 7 فروند موشک زمین به زمین فاتح مقر این حزب در شهر کوی سنجق عراق را هدف قرار داد. در همین زمینه خبرگزاری تقریب با ماموستا مختار فرجی از علمای اهل‌سنت کردستان گفت‌وگو کرده است.
در این مصاحبه ماموستا فرجی به ادله قرآنی آمادگی دفاعی و تسلیحاتی نیروهای مسلح اشاره کرد و گفت: خداوند تبارک‌وتعالی می‌فرمایند: «وَ أَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ وَ مِنْ رِباطِ الْخَیلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَ عَدُوَّکم» یعنی ما همیشه باید آمادگی خود را حفظ کرده و آنچه در توان داریم برای رشد و تقویت خود و برای تقویت بنیه دفاعی خود به کار بگیریم تا اینکه دست و پای دشمنان خدا و دشمنان خود را ببندیم. در جای دیگر خداوند می‌فرماید: «لَوْ تَغْفُلُونَ» یعنی آن‌ها به شرط اینکه شما غفلتی انجام دادید از آن استفاده کرده و ضربه خود را خواهند زد.
عالم اهل‌سنت کردستان اظهار داشت: امروزه دشمنان ما با همه قدرت وارد جنگی تمام‌ عیار شده‌اند و برای ما برنامه دارند. برنامه‌های آن‌ها اعم از فشارهای اقتصادی، فشارهای روانی و فشارهای تبلیغاتی است. برای مثال درباره آمریکا می‌توان خارج شدن یک طرفه در برجام و تشدید تحریم‌ها و ایجاد نارضایتی در مردم برای تضعیف دولت را بیان کرد تا وانمود بکنند سوء مدیریت و نظارت در کشور وجود دارد.
وی افزود: در سوی دیگر نیز تروریست‌های تجزیه‌طلب نقض معاهده کردند. این نکته را هم باید دانست که نظام ما خیلی صبوری نمود اما آن‌ها به جای اینکه عبرت بگیرند به‌ زعم باطل خود فکر کردند که ما ناتوان هستیم. لذا این پاسخی که داده شد، پاسخی بود که نیاز بود که داده شود؛ باید این پاسخ سخت را دریافت می‌کردند تا بفهمند و بدانند که اگر بخواهند نقض معاهده کنند و اگر بخواهند به شرارت‌های خود ادامه دهند کار آن‌ها بی‌پاسخ نخواهد بود.
ماموستا فرجی با بیان این مطلب که این حمله باید پیامی برای حامیان منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای این تروریست‌ها باشد، یادآور شد: پشتوانه‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای این گروه‌های تروریستی باید بدانند در هر زمانی که بخواهند به ما تعرضی کنند ما آماده هستیم که به آن‌ها سیلی بزنیم.
عالم اهل‌سنت کردستان با یادآوری جنایت‌های این گروه تروریستی در دهه شصت و شهادت مردم مظلوم شیعه و سنی توضیح داد: در دهه شصت نیز چنین صحنه‌هایی را داشته‌ایم اما اگر در حال حاضر این اتفاقات در مرز می‌افتد، در آن زمان در همین سنندج می‌افتاد. در پایگاهی که حمله کرده بودند هم شیعه و هم سنی در آنجا شهید شد و خون‌های آن‌ها در هم آمیخته شده بود. ما صبح بر سر جنازه آن‌ها رفتیم و من گفتم: ای کسانی که ادعا دارید؛ بیایید و ببینید که چه کسی می‌تواند این خون‌ها را از هم جدا کند و بفهمد که خون شیعه کدام و خون سنی کدام است.
وی تاکید کرد: مرزهای ایران اسلامی، مرز خانه ماست و مرزبانان و نیروهای مسلح ما همچون دیوار و ستونی هستند که دور خانه ما را گرفته‌اند. اگر دشمن بخواهد رخنه‌ای کند و وارد خانه ما شود، شیعه و سنی را جدا نمی‌کند؛ دشمن می‌خواهد به همه ما ضربه بزند و در ضربه زدن او شک و تردیدی نیست. این‌ها می‌خواهند به ما ضربه بزنند و ما هم باید جانانه از خود دفاع کنیم.
ارسال با پیامک ارسال به دوستان