کد خبر: ۱۴۱۴۶۷
تاریخ انتشار:۱۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۴
در قطعنامه پایانی اجلاسیه خبرگان رهبری تاکید شد
لزوم اصلاح ساختار بانکی کشور و ساماندهی و برقراری نظم همه‌جانبه در بازارهای ارزی و مالی
اعضای مجلس خبرگان رهبری در قطعنامه پایانی پنجمین اجلاسیه خود بر لزوم اصلاح ساختار بانکی کشور و ساماندهی و برقراری نظم همه جانبه در بازارهای ارزی و مالی تأکید کردند.

در بخشی از این قطعنامه آمده است : مجلس خبرگان رهبری، پنجمین اجلاس رسمی خود را با دعوت از سران سه قوه و حضور رؤسای محترم قوای قضائیه و مقننه با موضوع «بررسی مطالبات رهبری در بهبود اوضاع اقتصادی کشور و حل مشکلات معیشتی مردم» برگزار کرد.
در این قطعنامه از قوای سه‌گانه خواسته شده است در چارچوب وظایف و اختیارات قانونی تمام تلاش خود را جهت اجرایی شدن مطالبات مطرح شده به‌کار گیرند.
در یکی از بندهای قطعنامه پایانی اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری آمده است: ضروری است برنامه‌های عدالت اجتماعی و توانمندسازی مردم به ویژه قشر کم‌درآمد با ایجاد اشتغال مولد و اولویت‌بخشی به تأمین کالاهای موردنیاز مردم در اسرع وقت اجرایی گردد.
در بند دیگری از قطعنامه پایانی اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری آمده است: لازم است اصلاح ساختار بانکی کشور و ساماندهی و برقراری نظم همه‌جانبه در بازارهای ارزی و مالی انجام پذیرد و از بی‎تدبیری‎ها و ضعف مدیریتی به خصوص در عرصه اقتصاد پرهیز شود.
در این قطعنامه همچنین آمده است: لازم است نظارت دقیق بر بازار و قیمت‌گذاری‌ها و ایجاد سازوکار مناسب برای کنترل گرانی و حمایت از اقشار محروم و آسیب‌پذیر جامعه صورت پذیرد.
هرکس انسانیت داشته باشد مشکلات مردم را فراموش نمی‌کند
 آیت‌الله احمد جنتی، رئیس مجلس خبرگان رهبری، عصر دیروز در جلسه پایانی پنجمین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری گفت:  هر کس که انسانیت داشته باشد نمی‌تواند مشکلات مردم ازجمله گرانی را فراموش کند.
رئیس مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: امیدواریم با خواست خدا و کمک رهبر معظم انقلاب که همیشه در جریان مسائل قرار داشته‌اند و رهنمودهای ایشان از مشکلات عبور کنیم.
ارسال با پیامک ارسال به دوستان