کد خبر: ۱۴۱۴۰۱
تاریخ انتشار:۱۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۵
مجوز تخریب خانه 200 مسلمان هندی در کشمیر صادر شد!
دهلی‌نو ضمن ابلاغ دستور تخلیه خانه‌های بیش از 200 مسلمان هندی در شهر کشمیر هشدار داد که به زودی این خانه‌ها را تخریب خواهد کرد.

دولت دهلی‌نو به ساکنان منازل بیش از 200 مسلمان که در حاشیه شهر «‌بیلی چارانا ستواری» جامو کشمیر زندگی می‌کنند هشدار داد که به سرعت خانه‌های خود را تخلیه کنند.بر اساس گزارش‌ها این منازل به زودی تخریب می‌شوند. مسلمانان منطقه با انتقاد از این تصمیم هند اعلام کرده‌اند که سال‌ها است خانه‌های آنها دراین منطقه قرار دارد و اتفاقات کنونی اوضاع را برای آنان سخت‌تر خواهد کرد.آنها معتقدند که این سیاست جدید دهلی در راستای تحت فشار قرار دادن مسلمانان در کشمیر بوده تا آنها مجبور به مهاجرت و خروج از کشمیر شوند. پیش از این نیز رهبران کشمیری درخصوص توطئه برای تغییر جمعیت کشمیر هند هشدار داده بودند.مردم کشمیر مدت‌ها است علیه سیاست‌های جدید هند علیه خود اعتراض می‌کنند و هر بار با سرکوب نظامیان هندی مواجه می‌شوند.
با افزایش اعتراض مردمی در کشمیر تعداد عملیات‌های نیروهای نظامی نیز افزایش یافته و تنها در ماه گذشته میلادی بیش از 35 مسلمان توسط شلیک مستقیم گلوله نظامیان هندی به شهادت رسیده‌اند.این در حالی است که طی همین ماه بیش از چهار صد نفر نیز بر اثر شلیک گاز‌اشک آور و تفنگ‌های ساچمه‌ای زخمی شده‌اند.
ارسال با پیامک ارسال به دوستان