کد خبر: ۱۴۱۳۹۳
تاریخ انتشار:۱۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۴
داورزنی: اسامی مسببین حذف نعمتی اعلام می‌شود
معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: اسامی مسببین حذف نعمتی اعلام می‌شود.

محمدرضا داورزنی در تازه‌ترین صحبت‌های خود درباره بررسی عملکرد ضعیف برخی فدراسیون‌ها در بازی‌های آسیایی اظهار داشت: قطعا از تمام فدراسیون‌ها توضیح خواهیم خواست. به دور از برخوردهای احساسی نتایج را تحلیل خواهیم کرد و بر اساس رشته‌ها و ظرفیت‌های موجود و نتیجه‌ای که کسب کردند توضیح خواهیم خواست. باید از همین امروز برای المپیک 2020 و بازی‌های آسیایی 2022 برای رفع نقاط ضعف برنامه‌ریزی و حرکت کنیم.
داورزنی در پاسخ به این سؤال که با مسببین حذف زهرا نعمتی برخورد و اسامی آنها اعلام خواهد شد، گفت: قطعا بررسی و اعلام خواهد شد چون منافع ملی ارجح است.
معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان درباره اجرای قانون منع به کارگیری بازنشسته‌ها در ورزش تصریح کرد:‌ اگر قانون ابلاغ شود تمام دستگاه‌های اجرایی از جمله دستگاه ورزش ملزم به اجرای آن خواهند بود. تقریبا مشخص است که شامل چه افرادی می‌شود و تلاش وزارت ورزش این است که بر اساس قانون عمل کند.
داورزنی درباره صحبت‌های برخی روسای فدراسیون‌ها که شامل این قانون می‌شود اما عنوان می‌کنند فدراسیون‌های ورزشی سازمانی مردم‌نهاد است و آنها حقوقی دریافت نمی‌کنند که شامل این قانون شوند، گفت: بحث حقوق گرفتن یا نگرفتن نیست. رؤسای فدراسیون‌ها شامل این قانون می‌شوند مگر اینکه 50 درصد جانبازی یا 3 سال اسارت داشته باشند. تمام موارد قانون تطبیق داده می‌شود، شاید شامل حال 11، 12 فدراسیون شود. البته این بدین معنی نیست که از ظرفیت فکری و مشاوره‌ای این عزیزان استفاده نشود اما دیگر به عنوان رئیس فدراسیون نمی‌توانند فعالیت کنند.
ارسال با پیامک ارسال به دوستان