کد خبر: ۱۴۰۹۵۰
تاریخ انتشار:۰۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۴
خطیب جمعه تهران:
رفتار متین نمایندگان و رئیس‌جمهور دشمنان را ناکام گذاشت
امام‌جمعه موقت تهران با ‌اشاره به جلسه سؤال از رئیس‌جمهور گفت: این جلسه نشان داد که مسئله اصلی و مشکل واقعی مردم مشکل معیشتی است. نباید حاشیه‌سازی‌ها، این مسئله اصلی را تحت شعاع قرار دهد.

آیت‌الله سید احمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه تهران با‌اشاره به در پیش بودن ولادت حضرت امام موسی کاظم(ع)، آن حضرت را امام مقاومت نامید و ابراز داشت: آزادمردان، مقاومت را از این امامان فرا گرفتند.
به گزارش فارس، وی ضمن‌اشاره به سالروز شهادت رئیسعلی دلواری بوشهری و یادآوری اینکه این روز، روز مبارزه با انگلیس نامیده شده است، تصریح کرد: انگلیس در مبارزه با اسلام و ملّت بزرگ ایران پرونده سیاهی دارد. آیت‌الله خاتمی همچنین یاد و خاطره شهید قدوسی دادستان کل انقلاب و شهید دستجردی را گرامی داشت.
امام جمعه موقت تهران با تشکر از مردم بابت سنگ تمام گذاشتن در جشن باشکوه عید غدیر، ابراز داشت: آفرین بر شما که در عصر خودتان به خوبی فهمیدید که بیعت با غدیر، بیعت با ولایت فقیه است. آیت‌الله خاتمی افزود: ولایت فقیه ما، قطره‌ای از دریای ناپیداکرانه غدیر است که بحمدلله پشتیبان آن بودید، هستید و خواهید بود و به بیان امام(ره) کشورتان آسیبی نخواهد دید.
وی دیدار اعضای هیئت دولت با مقام معظم رهبری را مورد‌اشاره قرار داد و با بیان اینکه سیره امام(ره) و مقام معظم رهبری این بوده و هست که از دولت‌های بعد از انقلاب حمایت کرد‌ه‌اند، تصریح کرد: این حمایت، پشتوانه منطقی و برهانی دارد. امام جمعه موقت تهران دولتمردان در نظام اسلامی را تابلوی نظام دانست و تصریح کرد: اگر آنها خوب عمل کنند، پای سبد نظام ریخته می‌شود و چنانچه بد عمل کنند پای سبد نظام ریخته می‌شود.
آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه دولتمردان بایستی در تراز انقلاب اسلام عمل کنند، به بیان هفت ویژگی دولتمردان تراز انقلاب پرداخت و گفت: بینش آنها این است که مسئولیت را امانت می‌دانند نه لقمه چرب. چنین کسی، اختلاس در کارش نیست، حقوق نجومی در کارش نیست. پارتی‌بازی در کارش نیست. صاحبان بینش لقمه چرب هستند، که آن رذایل را دارا هستند.
امام جمعه موقت تهران ادامه داد: دولتمرد اسلامی دغدغه گسترش دین را دارد. اصلاً مأموریت حکومت دینی، صاف کردن جاده دین و ارزش‌های دینی است. دولتمرد در تراز انقلاب، دغدغه تحقق عدالت اجتماعی دارد.
وی، چهارمین ویژگی دولتمرد در تراز انقلاب اسلامی را این دانست که مردم را مخدوم و خود را خادم مردم می‌داند.
آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه دولتمرد نظام اسلامی قانونمدارانه عمل می‌کند و خودش در خط مقدم عمل به قانون است، افزود: چنین فردی، شایسته‌سالار است نه قبیله‌سالار، نه فرزندسالار، نه حزب‌سالار و نه باندسالار. هرکه شایسته است جایگاه دارد. همچنین زندگی‌اش همسان با محرومین است.
امام جمعه موقت تهران جلسه سؤال از رئیس‌جمهور را مورد‌اشاره قرار داد و با بیان اینکه این جلسه، نمایش زیبای مردمسالاری بود، تصریح کرد: آنچه در مجلس رخ داد، جدی بود و نمایشی نبود. نمایندگان واقعاً سؤال کردند و رئیس‌جمهور هم جدی وارد صحنه شد. هم متانت در گفتار نمایندگان و رفتارشان بود هم در گفتار و رفتار رئیس‌جمهور.
وی با یادآوری اینکه از پنج سؤال، نمایندگان از یک پاسخ قانع شدند و از چهار سؤال دیگر قانع نشدند، اظهار داشت: معلوم می‌شود بین انتظارات نمایندگان و واقعیت‌های موجود، خلاء وجود دارد و دولت باید با تلاش شبانه‌روزی این خلاء را پر کند.
آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه دشمن در پی دعوا بود و می‌خواست روز سه‌شنبه دعوای نمایندگان را شاهد باشد، تصریح کرد: رفتار متین نمایندگان و رئیس‌جمهور آنها را ناکام گذاشت. امام جمعه موقت تهران ادامه داد: این جلسه نشان داد که مشکل واقعی مردم مشکل معیشتی است. این مسئله، مسئله اصلی است. نباید حاشیه‌سازی‌ها، این مسئله اصلی را تحت شعاع قرار دهد.
وی تأکیدات مقام معظّم رهبری بر مبارزه با فساد را یادآور شد و تصریح کرد: قوه قضائیه که به این خوبی وارد میدان شده، با قاطعیت و عدالت تا آخر خط در صحنه باشد و راه‌حل برون‌رفت از این مشکلات نیز اقتصاد مقاومتی است.
امام جمعه موقت تهران بلامانع بودن مذاکره با اروپا، در بیانات هفته گذشته رهبر انقلاب را مورد‌اشاره قرار داد و تصریح کرد: البته، اقتصاد و مسائل سیاسی خود را به آنها گره نمی‌زنیم بلکه اعتماد ما به خدا و ظرفیت‌های فراوان این مردم است.
پایان‌بخش خطبه‌های آیت‌الله خاتمی که با تکبیر نمازگزاران پاسخ داده شد، این جمله بود: آمریکا و اتحادیه اروپا و همه دنیا بداند، نظام اسلامی از خطوط قرمزش که از جمله اقتدار موشکی است سر سوزنی عقب نخواهد نشست.
بزودی پیشرفته‌ترین رادار دوربرد
و موشک بردبلند را رونمایی می‌کنیم
به گزارش مهر، امیر علیرضا صباحی فرد، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) ارتش در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران به مناسبت سالروز تاسیس قرارگاه پدافند هوایی، گفت: دشمنان عزم خود را جزم نموده‌اند تا با تهدید همه‌جانبه، فشارهای بی‌سابقه‌ای را به ایران وارد کنند. البته این تهدیدات از ابتدای انقلاب وجود داشته اما نوع آن فرق کرده است. وی افزود: تحریم، ترور، جنگ و فشار اقتصادی از نمونه‌های توطئه‌های دشمنان علیه انقلاب اسلامی بوده که همچنان ادامه دارد.
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) ارتش بیان داشت: پدافند هوایی در ۴۵۰ عملیات دفاع مقدس حضور پررنگ داشته و بیش از ۶۰۰ فروند پرنده دشمنان را ساقط کرده است.
امیر صباحی فرد ادامه داد: اگر کشور در حوزه دفاعی خود را تقویت نمی‌کرد، یقین بدانید دشمنان از تجاوز به کشورمان دریغ نمی‌کردند. امروز شاهد اقتدار نیروهای مسلح و بازدارندگی موثر کشورمان با حمایت شما ملت عزیز و فرماندهی رهبر معظم انقلاب هستیم.
وی تصریح کرد: پدافند هوایی امروز به اقتدار کامل رسیده و اگر دشمن بخواهد وارد آسمان ایران شود، او را مجبور به نشستن و عذرخواهی خواهیم کرد و یا اگر تروریستی مانند ریگی بخواهد از آسمان ایران عبور کند، او را شناسایی و دستگیر می‌کنیم. فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا ارتش تأکید کرد: دشمن می‌داند ایران به دنبال جنگ نیست اما اگر‌اشتباه راهبردی کند، سیلی محکمی خواهد خورد. امیر صباحی فرد بیان داشت: دشمنان بدانند ما از تقویت مولفه‌های نظامی و ملی کوتاه نخواهیم آمد.
وی با‌اشاره به پیشرفت‌های کشور در حوزه صنایع دفاعی و پدافندی، خاطرنشان کرد: صنعت پدافند هوایی کشور کاملاً از وابستگی رها شده و به مرحله تولید بومی تجهیزات رسیده است و در آینده‌ای نزدیک ایران اسلامی شاهد پیشرفته‌ترین رادار دوربرد بومی خواهد بود که به همت جوانان این مرز و بوم ساخته شده است.
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) ارتش تاکید کرد: امروز در ساخت موشک‌های برد بلند، کوتاه و متوسط به خود اتکایی رسیده‌ایم و تا پایان سال خبر عملیاتی شدن موشک دور برد را خواهید شنید. امیر صباحی‌فرد اظهار داشت: جمهوری اسلامی همواره به دنبال امنیت منطقه بوده و هیچگاه به سمت جنگ نرفته است اما هرگونه تهدیدی را پاسخی قاطع خواهد داد.
ارسال با پیامک ارسال به دوستان