کد خبر: ۱۴۰۸۲۰
تاریخ انتشار:۰۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۴
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی مطرح کرد
اختلاف 70 درصدی قیمت میوه در تهران با سایر استان‌ها
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به اختلاف قیمت میوه در برخی استان‌ها نسبت به تهران، این رقم را تا 70 درصد هم عنوان کرد.

سید یاسر رایگانی در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما، اظهار داشت: اختلاف قیمت میوه در برخی از استان‌ها نسبت به تهران به 60 تا 70 درصد می‌رسد.
وی افزود: نیروهای سازمان تعزیرات حدود یک ماه در میادین میوه و تره‌بار مستقر بودند و به نحوه عرضه در میادین و خرده‌فروشی‌ها ایراداتی داریم.
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی ادامه داد: متاسفانه یک نوع میوه در میادین میوه و تره‌بار شش تا هفت بار دست به دست می‌شود تا به دست مغازه‌دار برسد. به گفته رایگانی، در سطح عرضه هم مشکلاتی وجود دارد برای مثال میوه‌های بسته بندی شده در سوپرمارکت‌ها با دو تا سه برابر قیمت میوه در میادین تره بار عرضه می‌شود. وی با بیان اینکه حجم کمی از پرونده‌ها در زمینه میوه و تره بار به سازمان تعزیرات ارجاع می‌شود، گفت: کمتر از هزار و 500 پرونده از ابتدای امسال تا کنون در این زمینه در سراسر کشور به این سازمان ارجاع شد که در مقایسه با دیگر پرونده‌های صنفی، ناچیز است.سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به اینکه سازمان تعزیرات حکومتی کشور، سازمان ناظر نیست، افزود: این سازمان، مرجع رسیدگی‌کننده است و نظارت بر بازار بر عهده اتحادیه‌ها و اصناف و اداره کل صنعت، معدن و تجارت است که باید تخلفات را به سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع دهند. در این برنامه صدرالدین نیاورانی، رئیس‌اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان میوه هم بیان کرد: مقدار زیادی از افزایش قیمت میوه و تره‌بار کاذب است، کمبود تولید ممکن است علت بخش اندکی از افزایش قیمت باشد اما سطح کنونی افزایش قیمت‌ها ناشی از کمبود تولید میوه نیست.
وی افزود: قیمت میوه‌ها از تولیدکننده تا مصرف‌کننده بدست واسطه‌ها و دلال‌ها افزایش می‌یابد.

ارسال با پیامک ارسال به دوستان