کد خبر: ۱۴۰۷۵۴
تاریخ انتشار:۰۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۲
اولین گروه از زائران بیت الله الحرام به میهن بازگشتند
قائم‌مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران در امور فرودگاه‎ها ضمن اعلام آغاز عملیات 21‌روزه بازگشت حجاج از آمادگی فرودگاه‎ها برای میزبانی و خدمت‎رسانی به حجاج و استقبال‎کنندگان خبر داد.

حسین اسفندیاری با اشاره به این‌که عملیات بازگشت حجاج ایرانی طی انجام یک پرواز فوق‎العاده توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در ساعات اولیه بامداد روز دوشنبه، پنج شهریور به فرودگاه امام آغازشده است، گفت: در ادامه فرودگاه‎های بوشهر، زنجان، مشهد و اهواز نیز شاهد پروازهای بازگشت حجاج توسط دو شرکت هواپیمایی ایران‌ایر و سعودی بودند که طی حدود 10‌پرواز نزدیک به 2800‌زائر خانه خدا به میهن بازگشتند.
وی با اشاره به این‌که حاجیان هم‌زمان از دو مبدا مدینه و جده به فرودگاه‎های کشور بازمی‌گردند، گفت: برای روز سه شنبه نیز با انجام حدود 15‌پرواز از این دو مبدا، حدود 3800‌نفر به پنج فرودگاه اهواز، زنجان، مشهد، بوشهر و رشت بازخواهند گشت.
اسفندیاری با اشاره به این‌که براساس تعداد حجاج به ترتیب فرودگاه‎ امام، مشهد، اصفهان، اهواز، تبریز، شیراز، همدان، گرگان، ساری، کرمان، ارومیه، یزد، بیرجند، زاهدان، کرمانشاه، زنجان، بندرعباس، بوشهر و رشت در عملیات اعزام و پذیرش حجاج فعال خواهند بود، گفت: پیش‎بینی می‎شود که عملیات بازگشت با انجام 320‌پرواز تا بامداد روز 25 شهریور به اتمام برسد و بیش از 85‌هزار هم‌وطن به میهن بازگردند.
 براساس آمار اعلام‌شده فرودگاه امام میزبان بازگشت حدود 22700‌زائر خانه خدا از استان‎های تهران، سمنان، قزوین، قم، لرستان، البرز، کاشان و مرکزی با پروازهای شرکت‎های هواپیمایی ایران‌ایر و سعودی خواهد بود .
ارسال با پیامک ارسال به دوستان