کد خبر: ۱۳۲۶۱۵
تاریخ انتشار:۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۳
مدیرکل اداره استاندارد تهران:
مواد غذایی غیراستاندارد از بازار جمع‌آوری می‌شود
مدیرکل اداره استاندارد تهران از نظارت بازرسان بر مواد‌غذایی پرمصرف در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: مواد غذایی غیراستاندارد از بازار جمع‌آوری می‌شود.

محمودرضا طاهری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: طرح جمع‌آوری مواد غذایی غیراستاندارد از بازار با هدف بازرسی از وسایل توزین و سنجش در مراکز توزیع و نیز نظارت بر مواد غذایی پرمصرف در این ماه، جهت احقاق حقوق مصرف‌کنندگان، هرساله همزمان با ماه مبارک رمضان در سطح استان آغاز می‌شود.
وی افزود: مواد غذایی پرمصرف شامل انواع خرما (مضافتی بسته‌بندی شده، کبکاب بسته‌بندی شده، پیارم بسته‌بندی شده)، لبنیات (شیر، پنیر و کشک)، روغن(سرخ کردنی و خوراکی مصرف خانوار)، زعفران و شکر، در واحدهای تولیدی و عرضه بازرسی و کنترل می‌شوند.
مدیرکل استاندارد تهران درخصوص بازرسی از وسایل توزین و سنجش نیز، توضیح داد: روی این وسایل پس از هر دوره بازرسی برچسب تاییدیه استاندارد که قابل مشاهده برای خریداران است، نصب می‌شود.
گفتنی است، هرساله همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان ادارات کل استاندارد در سراسر کشور جهت احقاق حقوق مصرف‌کنندگان توسط بازرسان این سازمان در سطح استانی نظارت‌های مربوطه را در دستور کار قرار می‌دهند تا در صورت وجود مواد غذایی غیراستاندارد، دستور جمع‌آوری این مواد را صادر کنند.

ارسال با پیامک ارسال به دوستان