کد خبر: ۱۲۰۴۴۵
تاریخ انتشار:۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۷
با حضور سرلشکر جعفری و از طریق ویدئو کنفرانس صورت گرفت
افتتاح 4150 طرح سپاه برای محرومیت‌زدایی در سراسر کشور

فرمانده سپاه دستور آغاز به کار 4150 طرح محرومیت‌زدایی در اقصی نقاط کشور را صادر کرد.
به گزارش فارس، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه دستور آغاز به کار 4150 پروژه محرومیت‌زدایی در کشور را از طریق ارتباط مستقیم ویدئوکنفرانس با قرارگاه‌های مختلف سپاه صادر
کرد.
در این برنامه سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی، پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) و سردار جعفر اسدی مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح نیز حضور داشتند.
سپاه در محرومیت‌زدایی دنبال منافع اقتصادی نیست
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی سخنانی در مراسم افتتاح 4150 پروژه عمرانی و محرومیت‌زدایی نیروی زمینی سپاه با بیان اینکه سردار پاکپور در مجموعه نیروی زمینی علاوه بر تلاش در جهت تامین امنیت، در حوزه محرومیت‌زدایی نیز اقدامات بسیار خوبی انجام داده است، اظهار داشت: امیدواریم این بیش از 4 هزار پروژه اقدام مناسبی در جهت تامین امنیت پایدار و معیشت مردم محروم مرزنشین کشور باشد چراکه متاسفانه امکانات و خدمات هرچه از مرکز کشور دور می‌شویم کمتر
می‌شود.
به گزارش فارس سردار سرلشکر محمدعلی جعفری گفت: امروز شاهد یک امنیت بی‌نظیر در کشور هستیم و این علاوه بر برنامه‌ریزی‌های پیوسته دشمنان منطقه و فرامنطقه‌ای برای ایجاد ناامنی در کشورمان است.
وی ادامه داد: امروز متاسفانه سعودی‌های خائن خودشان را درگیر با دیگر کشورهای مسلمان منطقه کرده و به دنبال ناامنی در این کشورها هستند و با دستور و پشتیبانی آمریکایی‌ها تفرقه را در بین مسلمانان دنبال می‌کنند و با اسرائیلی‌ها همراه شده‌اند.
فرمانده سپاه افزود: جرم ملت‌های منطقه از جمله سوریه، عراق، یمن و بحرین این است که با درس گرفتن از انقلاب اسلامی نمی‌خواهند زیر بار ظلم و زور بروند و به همین دلیل آل سعود خائن به نمایندگی از آمریکا و اسرائیل نقش موثری در ایجاد ناامنی دارد.
سرلشکر جعفری گفت: شاهد بودیم که در یمن قصد داشتند چه کودتایی علیه مجاهدین و انصارالله انجام دهند که این توطئه در نطفه خفه شد.
وی با بیان اینکه امروز شاهد موفقیت‌های بزرگی در سوریه و عراق هستیم، تصریح کرد: امنیت مهم‌ترین شرط پیشرفت و‌ توسعه مادی و معنوی یک جامعه است و دشمنان و آمریکایی‌ها نیز سرمایه‌گذاری زیادی برای ایجاد ناامنی در نقاط مختلف جهان که با آنها هماهنگ نیستند می‌کنند.
رویکرد دشمنان در ایران فشار بر معیشت مردم است
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: در ایران سال‌هاست که رویکرد دشمنان، فشار بر اقتصاد معیشت مردم است هرچند اقدامات ضدامنیتی را هم رها نکرده‌اند اما از آن نتیجه‌ای نمی‌بینند.
وی با بیان اینکه سپاه بدون همکاری اقوام و مردم نمی‌تواند امنیت را تامین کند، گفت: موضوع امنیت در مرزهای کشور با اقتصاد گره خورده و به همین دلیل نیروی زمینی سپاه در جهت محرومیت‌زدایی اقدام می‌کند.
فرمانده سپاه خاطرنشان کرد: محرومیت‌زدایی کار بسیار بزرگی است و حتما باید دولت نیز در این حوزه اقدام کند.
سرلشکر جعفری کارهای نیروی زمینی سپاه در جهت محرومیت‌زدایی را تنها یک نمونه عنوان کرد و گفت: هدف از اقدام سپاه برای رفع محرومیت، منافع اقتصادی نیست زیرا هیچ سودی از آن نمی‌برد و همه آن هزینه است.
وی تصریح کرد: سپاه سه، چهار برابر بودجه‌ای که از دولت برای این کار می‌گیرد را از منابع و تجهیزات و نیروی انسانی خود در این پروژه‌ها هزینه می‌کند.
فرمانده سپاه گفت: نمی‌توانیم ادعا کنیم که سپاه به تنهایی می‌تواند فقر را از بین ببرد بلکه دولت و دیگر سازمان‌ها هم باید پای کار بیایند.
وی اظهار داشت: با توجه به تغییر وزرا و استانداران و هماهنگی که امروز بین استانداران ایجاد شده امیدواریم شاهد افزایش پروژه‌های محرومیت‌زدایی باشیم.
نظام اسلامی در مبارزه با فقر نیز پیروز خواهد شد
پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)نیز  با حضور در مراسم افتتاح 4150 پروژه عمرانی و محرومیت‌زدایی نیروی زمینی سپاه، طی سخنانی اظهار داشت: هرجا که سپاه برای دفاع از نظام و انقلاب وارد شد، نتیجه‌ای جز شکست دشمنان نداشته و در صحنه محرومیت‌زدایی هم همین‌گونه خواهد بود.
فتاح افزود: نظام جمهوری اسلامی در هیچ عرصه‌ای از آرمان‌های خود عقب‌نشینی نکرده و در حوزه اقتصادی و مبارزه با فقر نیز پیروز خواهد شد.
وی تصریح کرد: البته علاوه بر کارهای بسیار مهم عمرانی، باید در جهت اشتغالزایی هم تلاش مضاعفی کرد.
رئیس کمیته امداد با تاکید بر لزوم تقویت فرهنگ کار و محرومیت‌زدایی گفت: مردم مناطق مرزنشین و محروم باید با کمک‌های ما کارها را خودشان انجام دهند که می‌توان در بحث خوداشتغالی و خودکفایی به آنها کمک کرد.
فتاح درخصوص کمک‌رسانی به مردم زلزله‌زده کرمانشاه نیز اظهار داشت: در زلزله کرمانشاه، منزل 6 هزار مددجوی کمیته امداد آسیب دید که ما آنها را صددرصد می‌سازیم. البته طبق توافق با دولت و سپاه، قرار است با ارسال کانکس، بحث اسکان موقت زلزله‌زدگان کامل شود.

ارسال با پیامک ارسال به دوستان