کد خبر: ۱۱۹۷۲۹
تاریخ انتشار:۰۶ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۵
فرمانده سپاه در جمع باشکوه بسیجیان تهران:
هسته‌های مقاومت در منطقه از بسیج الگو گرفته‌اند

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه نقش عمده پیروزی‌های جبهه مقاومت بر عهده بسیج بوده است گفت: بسیج الگوی مقاومت ملت‌های منطقه مثل حزب‌الله لبنان و صدهزار نیروی مردمی آموزش دیده و لشکر عظیم حشدالشعبی عراق است و در یمن و دیگر کشورها هم همینطور بوده و تجربیات انتقال یافته است.
سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی سخنانی در گردهمایی بزرگ بسیجیان تهران که روز یکشنبه در حرم امام خمینی(ره) برگزار شد، با بیان اینکه سرعت تحقق وعده‌های انقلاب اسلامی اخیرا بیشتر شده است، اظهار داشت: بسیج در همه عرصه‌ها نقش تعیین‌کننده ایفا کرده و فشارها را به جان خریده و نتیجه‌اش نصرت‌های انقلاب اسلامی است.
جعفری گفت: بسیجیان توقعی از انقلاب و نظام ندارند برخلاف عده‌ای که خودشان را طلبکار نظام می‌دانند، بسیجیان خودشان را بدهکار نظام می‌دانند.
وی مردم و بسیج را بزرگترین نعمت انقلاب اسلامی معرفی کرد و افزود: باید قدر بسیج را بدانیم و برای نقش‌آفرینی هرچه موثرتر آن در صحنه‌های انقلاب تلاش کنیم.
فرمانده سپاه خاطرنشان کرد: دشمن بعد از جنگ، انقلاب را رها نکرد و در عرصه‌های اقتصادی و فرهنگی‌ و اجتماعی با همراهی مخالفان داخلی و دشمنان خارجی بر نظام فشار آوردند.
جعفری با ‌اشاره به نقش سپاه و بسیج در امدادرسانی به زلزله‌زدگان غرب کشور گفت: اگر کمک‌های مردمی در قالب 31 سپاه استانی و بسیج صورت نگرفته بود، الان معلوم‌ نبود وضعیت زلزله‌زدگان غرب کشور در چه وضعی باشد.
وی همچنین تصریح کرد: نقش تعیین‌کننده دیگر بسیج، کمک به جبهه مقاومت منطقه در قالب مدافعین حرم بود و افتخار سپاه تهران این است که اولین گردان فاتحین برای دفاع از حرم سوریه را تشکیل داد و فقط در تهران است که تیپ فاتحین داریم.
فرمانده سپاه با بیان اینکه نقش عمده پیروزی‌های جبهه مقاومت بر عهده بسیج بود و تجربه بسیج به دیگر کشورها هم منتقل شده است تاکید کرد: بسیج الگوی مقاومت ملت‌های منطقه مثل حزب‌الله لبنان و صدهزار نیروی مردمی آموزش دیده و لشکر عظیم حشدالشعبی عراق است و در یمن و دیگر کشورها هم همینطور بوده و تجربیات انتقال یافته است.
وی با بیان اینکه امروز فرمان امام مبنی بر تشکیل بسیج جهانی اسلام محقق شده است، گفت: امام فرموده بود باید هسته‌های مقاومت در کشورهای اسلامی شکل بگیرد. امروز هسته‌های مقاومت مسلحانه در کشورهای منطقه ‌ایجاد شده و در دیگر کشورها نیز حلقه‌های کوچک مقاومت شکل گرفته و در آینده نزدیک تاثیرگذاری آنها را می‌بینیم.
فرمانده سپاه اظهار داشت: جنگ ما جنگ عقیده است و جغرافیا و مرز نمی‌شناسد و دیدیم که در سوریه از کشورهای مسلمان برای مقابله با دشمن داوطلبانه حضور پیدا کردند. هرجا و در هر بحران و هر معضل بزرگ اجتماعی، نیروهای بزرگ مردمی به درستی سازماندهی شدند و در صحنه حضور یافتند، آن بحران حل شد حتی اگر جنگ جهانی باشد.
وی تصریح کرد: جنگ سوریه واقعا یک جنگ جهانی است و ابرقدرت‌ها در آن نقش دارند که به شکست استکبار انجامید.
فرمانده سپاه با تاکید بر اینکه دولتمردان باید بدانند حل معضلات بزرگ اجتماعی و اقتصادی در کشور بدون حضور مردم و بسیج ممکن نیست، افزود: سپاه و بسیج برای حضور در صحنه‌های مختلف درجهت حل معضلات اجتماعی اعلام آمادگی کرده و دولتمردان نیز باید شکرگزار نعمت بسیج باشند.
ارسال با پیامک ارسال به دوستان